Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » project » ostatni » ukaz-co-delas-austin-kleon

Ukaž co děláš - Austin Kleon

„Největším problémem, který musí umělec vyřešit, je jak zařídit, aby si ho všimli.“
Honoré de Balzac

Úvodem o knize Ukaž co děláš

Po knize Kraď jako umělec je tu snad ještě poutavější kniha

Obálka knihy:

Ukaž co děláš

Základní údaje o knize:

  • Ukaž co děláš - název
  • Austin Kleon autoři
  • 223 stran
  • Melvil odkaz na jiný server

Obsah knihy

  • 1) Nemusíš být génius
  • 2) Mysli na proces, nikoli na výsledek
  • 3) Sdílej něco malého každý den
  • 4) Pootevři svůj šuplík kuriozit
  • 5) Vyprávěj dobré příběhy
  • 6) Uč, co umíš
  • 7) Nezměň se v lidský Spam
  • 8) Nauč se přijímat rány
  • 9) Zaprodej se
  • 10) Vydrž

Myšlenky z knihy

Aneb jak se prezentovat v dnešním světě. Doplněno o mé postřehy

Kniha mě zaujala nejen z důvodů, že publikuji články o Excel na tomto blogu. Proč si nepřečíst jaký pohled na sebeprezentací má někdo jiný (respektovaný, hodnocený). Navíc s mnoha jeho závěry souhlasím, protože fungují i na mém webu. Každý má možnost se prezentovat, mnohdy zdarma.

Je jiná doba! Proč by příští šéf měl číst Váš životopis? Když už má do poslední stránky přečten Váš blog? ;) nebo alespoň ty nejzajímavější příspěvky. Přiznejme si to, koho zajímá zrovna Váš životopis? Když má na stole dalších padesát! Nejsou důležitější výsledky vašich činnosti, které jste schopni (sami) vytvořit? Nemusíte mít šéfa ... Šéfem můžete být vy! Koníček kterýbude zároveň vaše profese...

To že jste "amatéři" nevadí. Amatéři jsou všichni, protože nikdo nežije tak dlouho, aby jim nebyl. Amatéra totiž činnost baví, vzdělává se, nebojí se chyb (ty dělají všichni a navíc vás posouvají), přemýšlejí o tom. Zkoušejí různé nástroje a nebojí se přijít s neotřelým nápadem.

Pokud není vaše dílo on-line, neexistuje...

Úspěch přes noc neexistuje

Pokud se podíváte na úspěšné firmy (třeba ZAPOS, který se nedávno za nějakých 1,2 Miliardy dolarů koupil Amazon) úspěch a slávu nezískali přes noc, ale pracovali na tom několik let (ZAPOS přes 10 let). Klidně sdílejte nedokončenou práci -> můžete získat zpětnou vazbu.

Hlavně pravidelně publikujte, každý den příspěvek (osobně publikuji alespoň jjdou týdně nějaký článek) za rok 365 příspěvků. Že nemáte čas? Kecáte! Čas máte, jen se vám nechce. Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce důvod.

Kde publikovat? Na sociálních sítích, nebo vlastní doméně? Stejně jako autor doporučuji vlastní doménu. Sociální sítě přicházejí a odcházejí, ale vaše doména je stále vaše (pokud těch 100 Kč za rok nezapomenete zaplatit ;) Na sociální sítě jen dávejte odkazy na váš web (doménu).

Učit to co umíte. Osobně jsem zjistil, že učením se naučím spoustu nových věcí, takže se nebojím předávat své vědomostí. Své zkušenosti předávam jak na webu (ten který právě čtete je cca 750 článku) tak i osobně (což pro introverta je výzva).

Setkávání. I v tomto bodu má pravdu, původně jsem web tvořil jako hospůdku na mýtince (viz Cimrman a jejich divadelní hra: Hospoda na mýtince), ale začali mi tam chodit lidi (což nevadilo), ale sem tam někdo se chtěl setkat (což už byla pro mě jako introverta výzva). Zkusil jsem a zjistil, že potkávám tolik skvělých a jedinečných osob a získávám další prospěšné informace se spoustu inspirativních podnětu. Proto jednoznsčně doporučuji osobní setkávání, nejde ničim nahradit.

Jak příjmat rány? To stále neumím, ale rady jak na to jsou v knize (jde se trénovat).

Jak se "zaprodat"? Získat příspěvky na hodnotné dílo, které je k dispozici zdarma (tam mám opět mezery, určitě vyzkouším i pár rad z knihy, abych mohl poreferovat, zda platí i pro český trh). Když je něco zdarma, je to příjemné, ale když má člověk šáhnout do peněženky a zaplatit, tak se už cuká. Ale někdy to funguje, viz Amanda Palmer a její užasné TED video.

Sběr emailových adres funguje. Sice poslední dobou se řeší spam, ale pokud je vytvořeno správně a poctivě, má zasílání newsletteru své kouzlo a hlavně funguje.

Vydržet. Stačí vydržet pár let a ovoce se dostaví...

Myšlenka na závěr

Zkoušejte nové věci, pracujte na sobě, publikujte, pomáhejte, učte a setkávejte se.

Doporučené knihy

Od stejného autora doporučuji knihu:

Nebo se podívejte do seznamu zajímavých knih:

Závěrem

Už máte tuto knihou přečtenou? Jak se budete prezentovat? Můžete se zmínit v komentářích.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:39

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře zatím nejsou

Můžete být prvními co zanechají smysluplný komentář.






Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |