Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » project » ostatni » web-ostry-jako-britva

Web ostrý jako břitva - Jan Řezáč

Jak na Váš web. Aneb konečně praktická příručka.

Jedná se o můj subjektivní názor na knihu, po prvním přečtení.

O knize

Web ostrý jako břitva

Něco málo obecně o knize:

 • Web ostrý jako břitva - název knihy
 • Jan Řezáč - autor
 • 217 - stran
 • 2014 - rok vydání
 • odkaz na jiný serverBAROQUE PARTNERS s.r.o. - vydal

Hlavně si knihu NEKUPUJTE. Když už si jí koupíte, tak ji hlavně NEČTĚTE, když už ji teda přečtete, tak se podle ní NEŘIĎTE!

Určite chcete mít nekvalitní web, který neplní cíle a hlavně vám nevydělává.

Obsah v knize

Je umně skrytý na předsádce (kdyby někdo složitě hledal):

 • Úvod do webdesignu
 • Práce s poptávkou
 • Proces návrhu webu
 • Fáze 1: Objevování
 • Fáze 2: Uživatelský výzkum
 • Fáze 3: Návrh webu
 • Fáze 4: Evaluace
 • Prezentace návrhu klientovi
 • Maslowova pyramida webdesignu
 • Webdesign profesionálně
 • Poděkování a závěr

Můj pohled na knihu

Kniha se dívá na webdesign z širšího úhlu pohledu (webdesign není jen web). Proto než začnete svůj web stavět (poptávat jeho výrobu, změnu), doporučuji si tuto knihu přečíst. Po přečtení ho začnete budovat (poptávat) na poctivých základech. Pokud to neuděláte (podobně jako u tohoto webu) časem zjistíte, že jste ve slepé uličce a není kudy kam.

Existovat tato kniha před 10 lety, můj web by vypadal úplně jinak. Pro uživatele by byl daleko příjemnější a snadnější na používání. Nalezení hledaného problému by bylo rychlejší, navigace intuitivnější, atd. Navíc jakákoli změna v současné době je náročná, pracná a trvá dlouho. Což by se při stavbě na správných základech nestalo.

Bohužel nezbývá než začít stavět web od začátku.

Kniha není určena jen pro webdesignery, ale také pro zadavatelé webu, ředitelé, kteří uvažují nad novou webovou prezentací. V knize naleznou spoustu důležitých informací. Nesvěří tak výrobu webu osmiletému synovi šéfa.

Po přečtení budou vědět, jak zadat poptávku a tím odbourat rádoby webdesignerské firmy, které radějí udělají webový projekt někomu, komu stačí design hlavní a produktové stránky a co nejlevnější cena.

Webdesigner není každý (ač si to mnoho lidí myslí) a tak se prezentuje a vyrobí web.

Marketing

Bohužel vyrobením webových stránek proces nekončí. Ba naopak, právě začíná další kapitola. Což si mnoho lidí také neuvědomuje. Jak jsem s tímto webem začínal, také jsem si myslel, budu mít stránky a lidé mi utrhnou ruce. Neutrnou konkurence je velká. Probojovat se na přední příčky není (levné). Proto web postavený na správných základech bude mít boj jednodužší (levnější).

Mnohonásobně se Vám vrátí cena a čas strávený nad knihou.

Projektové řízení

Jak to vše uřídit? Tužka a papír mnohdy stačit nebude, chce to znalosti a vědomosti z projektového řízení a nejen z projektového řízení. Pokud si na to troufáte můžete řídit sami, nebo si na to vezmete správnou sobotu, které práci udělá za vás.

Mnoho dalšího

Po přečtením knihy dostanete přehled jak na web. Zadavateli webového projektu základy postačí, pokud se chcete stát webdesignerem, budete muset načíst další literaturu. Odkazy jsou v knize uvedeny. Toto je normální, čím profesionálněji budete chtít weby vytvářet (a nejen weby, platí v každém oboru), tím více informací budete muset znát. Navic nejen teorie, ale i praxe je důležitá. Takže se bez neustálého vzdělávání a zdokonalování se neobejdete.

Nevýhody

Abych jen nechválil, našel jsem i pár negativ:

 • kniha tu měla být před 10 lety - ale nikdy není pozdě ;)
 • obsahuje 1 překlep ;)
 • některé odrážky do myšlenkových map - Pár odrážek bych osobně vytvořil v myšlenkových mapách (teda já už si to do myšlenkových map přepsal)

Jan Řezáč

To že je Honza (Jan Řezáč) obdorník na slovo vzatý, mimo jiné svědčí mnoha ocenění, které obdržely weby, jejíž je autorem nebo konzultantem. Pracuje konzultuje pro Plzeňský Prazdroj, ČTK, JIC, Shine, MU, Karlovy Vary http://www.karlovyvary.cz/ a mnoho dalších. Více na jeho webu odkaz na jiný server Jan Řezáč

Závěrem

Tak teď doufám, že nikdo nenapadne můj osobní a "objektivní" pohled na knihu. Budete-li mít jiný názor sepsán na svém webu, klidně odkáže v komentářích (v administraci pak změním URL na klikatelnou).

Znáte jinou dobrou knihu o webdesignu? Můžete se také zmínit v komentářích.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:39

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře


Kniha

Přidáno: 16.09.14 18:11

Ale ona tu byla :)) a jmenovala se Budování úspěšných firemních webů: Strategie, tvorba, propagace

Pavel Lasák

Přidáno: 17.09.14 10:00

Děkuji za informaci (o této knize jsem nevěděl), vyhledám si ji v knihovně a případně o ní také napíšu také pár slov." ; echo "google_adtest=\"on\"; " ; echo "" ; echo "TEST REKLAMNIHO SYSTEMU" ; } else { echo "" ; } ?>Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |