Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » project » ostatni » nikdy-nejez-sam

Nikdy nejez sám

Vydělávat víc peněz? Dostat se na špičku svého oboru? Být „neviditelný“ je mnohem horší než být neúspěšný. Vytvořte si vztahy s lidmi, kteří vám pomohou dostat se tam, kam potřebujete.

Pohled na knihu: Nikdy nejez sám aneb recenze trochu jiným způsobem.

Nikdy nejez sám - úvodem

Kniha Keitha Ferrazziho pojednává o nejen o potřebě networkingu, ale také o mezilidských vztazích. Jak budovat sítě nejen ty sociální.

Nikdy nejez sám

O tom že kontakty (známosti) jsou v dnešní době důležité, není třeba polemizovat. S tímto souhlasí všichni. Tato kniha vám ukáže jak si kontakty nejen vybudovat, ale také udržet. Schůzky, setkání změňte ve výjmečnou událost, která bude ke prospěchu všech zúčastněných.

Přesvědčit se o tom, že networking opravdu funguje, můžete třeba na kampani amerického prezidenta Obamy, Dalajlámy, atd. U Obamy je vidět jak jeho team umí zapojit do práce, sociální sítě, email marketing, atd. Ve své podstatě jde o budování kontaktů.

Knihu lze získat u vydavatele Melvil Kniha: Nikdy nejez sám.


O knize - trochu jiný pohled

Hlavní kapitoly (části) knihy

 • Jak změnit myšlení
 • Co je třeba umět a znát
 • Jak proměnit známost v přátelství
 • Jak dávat i brát ke vzájemné spokojenosti

Co se mimo jiné dozvíte

 • Jak navozovat kontakty.
 • Jak kontakty udržovat.
 • Jak na vlastní značku.
 • Jak vyniknout a odlišit se.
 • Jak na efektivní marketing
 • Jak budovat "vlastní" komunitu.
 • Proč je důležité dávat, nejen brát.
 • ...

Jak na vlastní značku

Jak na budování vlastní značky, jak vytvořit komunitu. Úspěch vzájemného propojování je vidět na sociálních sítích facebook, twitter, G+, atd. I díky těmto sítím máte s prvním kontaktem a vytvořením mnoha přátel hodně usnadněnou práci.

Dávat - brát = rovnováha

Zákon zachování energie platí i v sociálních sítích. Aneb jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá. Musíte se o něco podělit.

To co se do tvorby vaší značky (vašeho renome) vloží se nemusí vrátí hned (za den, za dva), ale třeba za rok, dva. Vidím to na svém webu o Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint). Je vidět, že lidem pomáhá a z dotazníku co jsem dal k dispozici (hodnocení webu) mám velice dobrý pocit (tolik pozitivních hodnocení jsem nečekal), navíc u konstruktivních názoru se autoři podepsaly (ač nemusely). Takže z mého pohledu mohu potvrdit, že rady uvedené v knize opravdu fungují.

Otevřená společnost

Možná jde ve spojení s touto knihou o značně moderní a inovátorský názor. Prostě otevřít se. Příklad, kdyby političtí činné osoby neměli žádné tajnosti, nemohou být vydíraní. Prostě nemohou být vydíraní. Přijde-li za nimi "aktivista", že objevil to a to a chce za to protislužbu. Oni řeknou no a co? Vše mám uvedeno na LinkeIN a všichni to o mě vědí takže co?

Co si neseme z dětství

Díky technice a posunu společnosti nastaly obrovské změny, což sebou nese, že to co nám mnohdy předávají rodiče, může být zavádějící, případně vám může stížit cestu.

Nebav s cizími

"Nikdy se nebav s cizími lidmi" a podobné věci. Proč bych se neměl bavit? Proč si nemohu vyslechnout jiný názor, argument? Přece mě nikdo neukousne.

Trávení času

Jak trávíte čas? Proč trávit čas u TV? Sledovat přímé přenosy z blázince? Serály Dalas, Esmeralda, Ordinace, nebo soutěže super X a podobné? Není lepší sledovat TED, khanacademy.org? Něco se přiučíte?

Závist

Proč někomu něco závidět? Proč musím mít to co všichni? Nemám televizi a vůbec mi to nevadí - nepotřebuji jí. Že soused má dvě? Klidně ať má pět.

Soused má auto já ne, proč mu ho závidět, proč se nepřičinit a nepořídit si vlastní. Třeba Vám soused auto půjčí... nemusíte ho hned vlastnit...

Proč místo sledování televize nepsat o tom co člověka baví? (Chovatelství, léčivé bylinky, sport, ...)

Jak jsem někde četl i uklízečka může psát o úklidu. Jak očistit fleky od červeného vína? Jak dostat pryč fleky od svíčky? Atd.

Změnit názor

Mnohdy nám jako lidem dlouho trvá než změníme názor (jak dlouho trvalo, než lidstvo přistoupilo na fakt, že Země není středem vesmíru?). Obáváme se, bojíme se vyzkoušet něco nového (i ve firmách, prostě takhle to fungovalo tak do toho nebudeme šťourat). Zde bych řekl, že není co ztratit pouze získáte nové kontakty, kamarády, přátele (a díky kontaktům můžete získat ...).

Co si možná uvědomíte

Odkud jsem přišel, kde jsem a kam jdu... Což vám může pomocí do dalšího rozhodování, nejen v získávání kontaktů.

 • Kdo jsem, co umím, co mohu, co mě baví?
 • Jak jsem vnímám?
 • Jak chci aby mě vnímaly?
 • Co umím lépe než ostatní? Co ne až tak dobře?
 • Co mohu nabídnout?
 • Co ostatní z mých znalostí ocení?< čím jim mohu být napomecen?/li>
 • Kde chci být?
 • Dělášm to co chci? Nebo dělám co musím? Proč?
 • Dělal bych to i zadarmo? Proč?
 • Co mohu nabídnou? Co mi mohou nabídnout mí přátele?
 • ...

Trochu záporu: Nikdy nejez sám

Jde o americkou knihu tak možná z toho pohledu vám bude vadit až přehnané možností optimismu. Což je možná pravda, ale pokud se člověk začte tak najde spoustu inspirace.

Kniha je velice čtivá. Takže jí přečtete za den (dyslektici za dva), ale podle mě by se měla číst postupně. Nechat myšlenky a nápady uzrát. Třeba je to jen můj pocit a někdo po přečtení si vše zapamatuje. Osobně na "strávení" potřebuji delší čas. Takže čtu po částech. Ač napoprvé jsem přečetl najednou, pak se vrátil a četl znova.

Teď jak jsem se rozhodl o knihách referovat a vytvořit si poznámky z těchto knih tak ji čtu znova a opět v ní nacházím něco nového.

Není vhodná pro samotáře a věčné stěžovatele. Ti tuto knihu asi nepochopí, ale já jako optimista si myslím, že třeba po její přečtení si něco uvědomí...

Závěrem

Z článku by se mohlo zdát, že podporuji firmu Melvil a mám z toho nějaké provize. Nepodporuji a nemám. V odkazech není žádný affil kód. Prostě se mi kniha líbí tak ji propaguji. Pokud nevěříte tak jen zadejte do vyhledávače www.melvil.cz, nebo si knihu kupte přímo u Vašeho oblíbeného knihkupce, nebo půjčte v knihovně. Nebo si ji také své škodě koupit nemusíte.

V komentářích můžete zanechat váš názor na tuto knihu.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:39

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře zatím nejsou

Můžete být prvními co zanechají smysluplný komentář.


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |