Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » project » ostatni » infomarketing

Infomarketing

Začněte pracovat jinak - radostněji, efektivněji, snadněji, za více peněz. Jak na to? Dělejte to co Vás baví a už nikdy nebudete pracovat :) Navíc Vás za to budou platit.

Úvodem nejen do infomarketingu

Žijeme již nějakou desítku let v 21. století. Možnosti, které nám technika (technologie) nabízí, jsou neskutečné. Můžete být u moře a přitom pracovat pro firmu, která sídlí na druhém konci světa. Příkladem takto úspěšné firmy je například legendární 37signals.

Nikdy to nebylo snadnější, začít pracovat z míst, kde je Vám příjemně. Nic vám v tom nebrání. Nepotřebuje téměř nic (snad jen notebook - který máte). Ostatní je zdarma, takže stačí chtít. To že to nejde, jsou jen výmluvy těch, kterým se nechce, nic je nabaví, nechtějí se učit (když zatím nic neumí).

Nehledejte důvod. HLEDEJ ZPŮSOB.

Kdo nic neumí, nic se mu nechce, pro toho je každá rada zbytečná. Pro toho je pracák nebo politika.

Výmluvy proč nemohu začít infomarketing

Některé nejčastější výmluvy. Prostě se hledají důvody, proč to nejde, než způsob jak to udělat.

Čas

Nemám čas - ale hodiny denně prosedím u TV (televize), nebo v hospodě. Cesta do práce z práce (2 x 20 minut denně v šalině/tramvaji/vlak/autobus) 13 hodin/měsíc, které můžete strávit četbou knih (ebook, poslech audioknih). Pasát na notebooku.

Najděte si hodinu denně (třeba vstaňte o hodinu dříve), což je 365 hodin za rok. Za tu dobu stačíte napsat například knihu. Takže to že nemáte čas je výmluva.

Peníze

Nemůžu začít, nemám na podnikání peníze. Opět lžete jen sami sobě. Počítač většinou doma máte. Nic jiného nepotřebujete a můžete začít publikovat, pomáhat/radit ostatním (hodinu času denně už máte).

Fakt nemáte počítač? Zaregistrujte se do knihovny za pár stovek ročně a využívejte počítač tam. Otázkou je kde čtete tento článek? (počítač určitě máte, čtete tento text). Takže opět jen výmluva.

Nejsem odborník

Odborník není nikdo. Vždy se najde někdo, kdo je v něčem lepší. Učit se můžete / musíte stále. Přečtěte jednu/dvě odborné knihy a už máte základy. Jelikož Vás daná problematika opravdu zajíma určitě přečtete další. Informace jsou i na internetu (wikipedie, google), hledejte, čtěte. Takže za chvíli budete vědět, co někdo jiný ocení.

Nerozumím internetu

Opět jen výmluva. Máte účet na facebooku? ANO. Našli jste tyto stránky? ANO. Takže s internetem umíte. Vytvořit stránky není o nic těžší než spravovat účet na facebooku (myslím si že tvorba stránek je jednodušší). Jen registrace, vybrat design stránek (grafika, která se vám líbí) a pak jen píšete, co Vás baví čemu rozumíte.

Jsem děsně linej/líná

Jsem linej/liná, nechce se mi nic dělat, nic mě nebaví. To je pravda, ale i s tímto se dá něco dělat, budete-li chtít.

Inspirace nejen pro infomarketing

Dělejte to, co Vás baví... Odměna přijde. Děláte, co Vás baví a ještě Vás za to budou platit...

Baví Vás něco? Jste v něčem dobří? Tak to dělejte. Možností je spousta:

 • kynologie - jak si vybrat vhodné plemeno, jak vychovat psa, jak se o něj starat, jaká žrádlo, atd.
 • bytový design - baví Vás design navrhujte interiéry, raďte co, kde koupit (affiliate), jak něco vyrobit, ...
 • zdraví - jak na zdravou stravu, zdravý životní styl, jak hubnout, sportovat...
 • rádi čtete - recenze knih, doporučení, která je dobrá, pro koho, hlavní postavy, návaznosti, perličky z knihy
 • filmy - máte rádi filmy, co takhle filmové hlášky, chyby ve filmech, informace o tom kde se film natáčel, rozpočty, a mnoho dalších informací ...
 • psaní - rádi píšete? napište knihu, detektivku, ..
 • cestování - rádi cestujete, napište průvodce, co stojí za to navštívit, kde se ubytovat, kterou restauraci doporučujete, jak cestovat, ...
 • jazyky - baví Vás čeština? provádějte korektury, těm co neumí pravopis (jako například já), raďte jak je to s češtinou, atd. baví vás čínština tak publikujte raďte jak se čínsky naučit, ....
 • atd.

Infomarketing - nárust

Poslední dobou se roztrhl pytel s infomaketingem. Toto je do jisté míry dáno dobře zvládnutým marketingem Davida Kirše a jeho milionového impéria. Před tím měl i jiné infoprodukty, ale s těmi začínal a učil se jak na infomarketing.

Pokud budeme jeho prohlášením věřit, že do jeho kurzu se přihlásilo 15.000 osob, které dle jeho slov budou do konce roku 2013 milionáři. Osobně si myslím, že milionářů bude tak do 7% (cca 1000 osob, pokud vůbec). Jedna zásadní věc v reklamních videích nepadla (možná při poslouchání na pozadí jsem přeslechl) a to, že pro úspěch je potřeba poctivá dlouhodobá práce. Není to o tom vytvořit tři stránky webu a čekat jak do roka bude na účtu milion.

Dle reakcí na internetu mnoho lidí do kurzu šlo s vidinou, udělám web o třech stránkách a stane se ze mě milionář. V kurzu Davida Kirše se vše dozvím.

Uvidíme na konci tohoto roku...

Co pro infomarketing potřebujete znát

Předpokládám, že v kurzu se kromě poizitivní motivace účastnici dozvěděli:

 • založení vlastního webu - doména, hosting, co je co, kde a jak (vsadím se že půjde o kvalitní CMS systém wordpress - jsou na něm postaveny Davidovi weby)
 • tvorba ebook - jak na ebook, v čem publikovat, elektronické knihy, ochrany, něco o tom jak jej napsat...
 • tvorba videa - v čem a jak vytvořit video (triky při torbě videa)
 • email marketing - sběr adres, jak ano / jak ne, (spam / souhlasný marketing) jak na správu adres CRM systémy, ...
 • propagace - SEO, PPC, affiliate, sociální sítě,
 • marketing - reklama - jak publikovat, tvorba textu, zásady psaní,...
 • právo - smlouvy, povinnosti, založení firmy
 • účetnictví - daně, DPH, platby
 • automatické platby - jak na ně a nejen platby, faktury,
 • plánování - timemanagement, plánování času, priority, delegování
 • organizování - projekt management, plánovat, organizovat práci, delegování, spolupráce
 • videokonference - webináře jak na ně, v čem

Prostě získají důležité informace pohromadě, ať je nemusí sami hledat.

To nejdůležitější vytvoření kvalitního obsahu (produktu) už zůstane na každém z účastníků. Z osobní zkušenosti s tvorbou tohoto webu o produktech Microsoft Office (Word, Excel, Access...) vím, že tvorba kvalitních mateirálů zabere mnoho času. Další čas zabere získaní popularity nejen na sociálních sítích.

Úspěch milionového imperia - infomarketingový produkt

Děláte co, Vás baví, do roka máte milión.

Proč je milionové impérium tak úspěšné, aneb získaní 15.000 účastníků nebylo jen tak. Předcházelo mu:

 • dobré téma které zaujme - děláte co Vás baví a do roka máte milión v porovnání například s mým webem o Microsoft Excelu, který tak populární nebudu, oproti tomu vydělat milión za rok.
 • základní materiály emailová academie 1 a 2 - před vznikem milionového impéria, vytvořil podobné kurzy z těchto vycházel a dále je rozpracoval, takže měl jednodušší tvorbu. Navíc měl k dispozici zpětnou vazbu z předchozích kurzů.
 • marketing webu - kvalitně pojatý marketing včetně affiliate systému, kdy další lide masivně "spamovali" diskuze, weby, jen aby dostaly nějakou část peněz z přihlášených uživatelů (cca 3.000 Kč / osoba). Což do té doby žádný affilate web neměl (a asi ani mít nebude)
 • jednoduchost vašeho podnikání - v jeho podání je to jednoduché - tři stránky, jednu stránku (s videem a přihlášením), jednu s prémiovým obsahem (bude možno až po přihlášení), a jednu s objednávkou kurzu. Což je paráda ne? Takže je to tak jednoduché, video, přihláška k premiovému obsahu - 3 zajimavá videa a nakonec jen objednávky - které se hrnou.
 • peníze - do roka milión - přesně určená částka (velice zajímavá) a dohledný termín (jen rok)
 • automatika - vše funguje samo - od placení po auto odpověď emailem, atd. Což je opět perfektní, na pláži pozorujete jak bohatnete.
 • důkaz - funguje - dva jeho předchozí kurzy vydělali pře x miliónu. Letošní vydělal 1.500 osob x 10.000 Kč vstup do kurzu. Úspěch veřejně prezentován (další motivace - když umí jeden umí všichni).

Zádrhele - možné problémy

Co Vás může překvapit:

 • téma - nemusí být pro tolik lidí přínosné, o malířské umění starověkého řecka, se určitě zajímá méně lidí než o to jak zhubnout či přestat kouřit.
 • odbornost kurzu - některé témata jsou jednoduché, některé náročnější - Microsoft Excel VBA - osvětlení pojmu přístupu je co do publikace náročnější než vyjmenovat zdravější potraviny.
 • informace zdarma - mnoho informací je na internetu zdarma, jen lidé jsou líní hledat.
 • časová náročnost - Například můj web má cca 400 článků (desítky velice podrobných s příklady, šablonami) což jsou stovky (možná už je to ke dvěma tisícům) hodin práce. Vytvořit kvalitní produkt není jen tak!

Protože tento web mám jako koníčka, jsou veškeré informace zdarma, bez nutnosti registrace nebo nějaké platby. Nemohu posoudit, jak by na tom takovýto web byl, po finanční stránce při nutné platbě za vstup k publikovaným materiálům. Prostě jen ročně zaplatím nějakých 500 Kč za doménu a hosting. Dále to neřeším a dávám informace k dispozici zdarma. Mnohdy pomáhají i mi, když v zaměstnání řeším VBA kódy a nejsem si jistý syntaxí.

Infomarketing - zjistit zájem

Vytvořte stránky o tom, co Vás baví a informace sdílejte zdarma. Pokud bude o stránky (téma) zájem, poznáte v komentářích, emailu. Pokud bude obrovský. Není co řešit téma má potenciál - jděte do toho.

Po několika měsících jedna dvě návštěvy denně, žádný komentář. O téma nebude zájem případně je chyby v propagaci, lidé se zajímají o jiné části. Místo malířství starověkého Řecka, je zajímá hudba starověkého Říma... Zkuste mírně změnit téma, využít sociální sítě.

Infomarketing - Vlastní firma

Pokud je jasné že o infoprudukt - infomarketing je zájem.

Kapitál na založení vlastní firmy (infopodnikání) je maximálně jeden průměrný měsíční plat.

 • Notebook - kvalitní - 15.000 Kč (pokud budete kupovat nový)
 • Software - Zdarma (Linux, Openoffice, ...)
 • Mobil - manažerský - cca 5.000 Kč
 • Webová prezentace cca 2.000 Kč / rok (za doménu a lepší hostind)
 • Živnostenský list cca 1.000 Kč

Za cca 25.000 Kč máte firmu! Což před několika lety nebylo myslitelné. Pokud budete chtít šetřit ještě více stačí Vám 2.000 Kč a máte firmu (notebook/PC máte, místo mobilu Skype (nebo ten který už máte), živnostenský list 1.000 Kč, a využijete cloudovská řešení, která jsou bezplatná.

Závěrem

Takže začít vydělávat sám na sebe (pokud Vás to tam kde děláte, nebo to co děláte, nebaví) je strašně jednoduché. Stačí jen začít, to ostatní jsou výmluvy.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:39

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře


Jan Tesař

Přidáno: 30.08.13 18:45

I přes skutečnost, že jsem večkeré informace v článku již obsažené "znal" se zájmem jsem ho dočetl až do konce. Myslím, že mnohým může pomoci otevřít oči. Obecně se ale bojím, že se může stát, že "růzt" info marketingu může být kontraproduktivní. Každý kdo má nějaký finanční problém (a má poboku dobrého motivátora) se do něčeho takového pustí a spustí to co nejrychleji -> nebude mít kvalitní produkt -> a český internet bude zaplavem "nekvalitou". Nedávno jsem měl možnost vidět "úvodní" video jednoho infomarketingového semináře. Na konci semináře se mu přihlásilo 83lidí a v tomto webináři byli zmíněné věci, které byli nepravdivé (rozporovali podmínky využití dané služby, informace o zpoplatnění a funkci reklami byli třeba i dva roky staré, atd...) Trochu mě děsí "blbost" nás lidí jít do něčeho, za vidinou rychlého zisku...

Pavel Lasák

Přidáno: 31.08.13 08:22

To Jan Tesář: Děkuji za komentář. Byl jsem v domění, že uvedené informace jsou všeobecně známé, ale nesjou. Mnoho lidí vidí jen kolik toho vydělají tím co znají. Ale už se jim neřekne mnoho dalšího (o téma musí být zájem platit, řeší problém, není konkurence, jste v tom opravdu dobří). Kolik to bude práce, kolik dalších peněz je to bude stát (kolik z ních umí vytvořit web, napsat e-book, vytvořit video - sestříhat, co reklama, PPC, SEO, vedení účetnictví daně, pojištění, ...)

Cca před rokem začala jedna akce co slibovala milionáře. Vsadím se, že těch osoby co za ten rok dosáhli alespoň milionový obrat je max 10. A kolik jich má za ten rok zisk milión dva, tři? V porovnání kolik tisíc kurz absolvovalo...


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |