Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » excel » dashboard » dashboard-inteligentni-prehled-uvod-excel
Microsoft Excel logo

Dashboard - inteligentní přehledy

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

Mějte přehled nad svými daty., aneb přehledné zobrazení aktuálního stavu.

Úvodem do Dashboard

Dashboard - logo

Dashboard - inteligentní grafický přehledy je umožňují (nejen manažerům) získat přehled v jakém stavu se nachází podnikání, zakázka, projekt. A následně mu umožnit efektivní a rychlé rozhodování co dál.

Často je označováno jako manažerský dashboard, ale nemusí jít jen o manažerský (osobně mám třeba finanční dasboard - ihned vidím, jak si naše domácnost stojí, kolik máme našetřeno, jaké platby nás čekají, atd.)

Podobně jsem si vytvořil dashboard funkcí a dashboard grafů. Stejně tak i pár dashboardu jsem vytvořil pro klienty, třeba dashboard zakázek (daný majitel má přehled jak si jednotlivé zakázky stojí, který zákazník mu přináší nejvíce atd.).

Ve svém důsledku dasboard není nic jiného než vhodné zpracování tabulek (autor musí vědět, co potřebuje na výstupu) a převedení/)prava dat, z kterých pak vytvoří správný graf(y). Případně svůj dashboard vylepší o ovládací prvky a ikony, kdy si klikem na daný ovládací prvek (ikonu) můžete zobrazit podrobnější údaje.

V následujících článcích představím, jak si můžete podobné dashboard můžete vytvořit o vy.

Poznámka

Nenašel jsem jiný vhodnější český překlad než inteligentní přehled. Bohužel to co nabízí překladače (palubní deska) neodpovídá skutečnosti. Nejde o palubní desku, ale o inteligentní přehled (nemusí být zrovna grafiky, i když nejčastěji je ve formě grafu/grafické). Proto budu využívat v článcích využívat slovo dashboard (pokud nenajdu vhodnější ekvivalent).

Ukázka dashboard finance

Ukázka jak může vypadat dasboard, neboli inteligentní přehled domácnosti. Na první pohled vidím, že daná domácnost prodělává. Při tomto utrácení přežije rok. Pokud bude úplně bez příjmu tak už jen 5 měsíců. V případě potřeby je možnost se podívat podrobněji na stav hypotéky, stav investic, jak jsouna tom příjmy a výdaje atd.

Excel dashboard finance

Ukázka dashboard funkce

Přeci jen mě Excel baví, funkcí a použití funkcí je hodně, tak proč si je přehledně neseřadit?

Hlavní rozcestník

Excel dashboard funkce

Seznam funkcí v dané kategorií

Excel dashboard funkce

Popis konkrétní funkce

Excel dashboard funkce

Obsahuje odkazy na jednotlivý praktická použití...

Ukázka dashboard grafy

Podobně jako pro funkce mám přehledy pro grafy.

Excel dashboard grafy

Ukázka dashboard ekonomické

V přípravě mám prezentovatelný (nepůjde spojit s nějakou existujíci firmou nebo společností) dashboard. Třeba poslední dobou populární hodnocení (produkty, zaměstanci, atd.) podle KPI atd. Ve vhodném dasboardu se majitel podívá jak je na tom oddělení, konkretní pracovník, atd.

Související články

Kam dál pokud vás inteligentní prezentace dat zaujala:

Závěrem

Využíváte vlastní dashboardy? Máte je v Excelu nebo ve firemním CRM? Jak je nazývate (používáte jiné slovo než dashboard)? Můžete se zmínit v komentářích.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:56

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře zatím nejsou

Můžete být prvními co zanechají smysluplný komentář.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |