Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránku » excel úvod » marketing-pr-controling-finance

Marketing & Finance & Controlling v Excelu

Kontrolujte, vyhodnocujte, počítejte, analyzujte, vybírejte, prezentujte pomocí Excelu - aneb jak efektivně využít MS Excel při zpracovávání nejen finančních dat v marketingových, finančních, PR odděleních.

Úvodem

Opravdu Vaše aktivity vydělávají? Nebo si jen myslíte, že vydělávají? Umíte vybrat správného dodavatele?

Jak zjistit, že firemní aktivity jsou opravdu přínosné? Máte firemní web? Firemní auta? Kopírky? Využíváte je efektivně? Neutrácíte za ně zbytečně?

Data a jejich zpracování

Důležitá jsou data.

Web a investice do webových stránek. Jsou firmy které jsou schopny nacpat do vytvoření webu statisíce a přitom neví, jakou mají návštěvnost. Přitom pokud by marketingové (PR) oddělení mělo správné data, mohlo by statisíce věnovat účelněji. Místo tvorby drahého webu, provedou den otevřených dveří a "nalákají/získají" daleko více zákazníků.

Případně místo drahého kupování SEO, PPC u "pofiderních" agentur jen za pár tisíc optimalizují web a přínos bude desetinásobný.

Hlavní příčiny proč neumí?

  • nemají správná data
  • nerozumí jim (CTR, CPC, RMP, ...)
  • neumí je rychle zpracovat

Výrobky a načasování

Na co mi je když začnu propagovat opalovací krémy na konci sezóny?

Než marketingové oddělení z došlých poptávek zpracuje a zjistí, že se zvyšuje poptávka po opalovacích krémech může být konec sezóny. Než se pak připraví prodejní kampaň tak to trvá dalších pár měsíců. No měsíce ubíhají a mi tu máme vánoce.

Monitoring strojů / zaměstnaců

Než zjistíme jak pracuje, už u vás nepracuje...

Využití Excelu při zpracování dat z výrobního procesu.

Vhodný dodavatel

Jak vybrat správného dodavatele.

Pokud nejste stání instituce, kde je to jednoduché (ten co dá největšího kapříka), musíte vybírat z několika dodavatelů. Každý Vám dodá jiné parametry, cenu, dodací podmínky, servis, záruku, ...

Cílem článků v této sekci

Ukázat jak využít Excel k výpočtům a prezentacím marketingových dat.

Když už nasbíráme správná data a rychle je zpracujeme, nasledně potřebujete data správně prezetovat. Tabulky většinou na první pohled nic neřeknou, oproti kvalitnímu grafu.


Nebo přejít na: Úvodní stránku » excel úvod


Nejnovější článek

Nejčtenější článek




Doporučte, sdílejte




Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2025 |

Tento web zatím neprošel jazykovou korekturou. Beta verze redakčního systému.