Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » excel » prakticke-priklady » ms-excel-splatky-uveru-ze-stavebniho-sporeni-graficky

Úvěr - graf splácení stavebního spoření

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

... aneb jak pomalu se splácí hypotéka ...

Proč graf?

Názornější ukázka, že v meziúvěru několik let dlužíte stále celou půjčenou částku. A že v polovině splácení dlužíte více než polovinu splacené částky. Což Vám většinou ve stavební spořetelně přímo neřeknou.

splátky úvěru ze stavebního spoření graficky

V grafu vidíte, jak v první části stále dlužíte plnou částku (tj. období meziúvěru). Pak skok kdy se překlopíte z meziúvěru do úvěru a splácení probíha standartním způsobem.

Poznámka: Přesně záleží na půjčené částce, době splacení a velikosti úrokové sazby. Žlutě oramovaná pole je nutno vyplnit podle konkretních údajů Vaší stavební spořitelny. Přeci jen sazby se u jednotlivých spořitelen mění...

Proč graf vznikl?

Protože jsem chtěl ověřit nespravné tvrzení poradce, že takovýto graf nelze vytvořit.

Proto abych nekritizoval (to umí každý). Vytvořil jsem si graf splátek hypotéky u stavební spořitelny sám. Nejlepší je mít důkaz, že to jde. Výpočet v Excelu byl otázkou pár minut.

Hotové řešení ke stažení zdarma

... když už existuje tak proč jej nedat k dispozici zdarma? ...

V přiloženém souboru lze splátky modelovat, dle úrokových sazeb, doby splácení a velikosti meziúvěru (kolik procent je potřeba naspořit). V grafu názorně vidíte, kolik budete bance ještě dlužit v tom kterém měsíci.

Ve splátkách nejsou zahrnuty poplatky za zprávu účtu, pojištění, což již není problém k zadané částce připočíst (navíc tuto částku má každá banka jinou a často se mění).

Soubor spátky úvěru u stavební spořitelny graficky soubor ve formátu *.xls ke stažení zdarma.

Závěr

Tato ukázka slouží k studijním účelům. Můžete jej využít k plánování a optimalizaci hypotéky. Na přesné částky se doporučuji informovat u konkretní stavební spořitelny. Vypracuje Vám konkretní splátkový kalendář, který se může od výpočtu mírně lišit. Osobně jsem tento soubor využil k optimalizaci splátek. Vypočet který jsme pak od spořitelny obdržel se lišil cca o 7,- Kč/měsíčně.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:02

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Jana

Přidáno: 11.05.14 08:50

Tohle je přímo geniální, jak jste to udělal?

Pavel Lasák

Přidáno: 13.05.14 18:01

To Jana: Vytvořil v Excelu. Viz přiložený soubor, který je zdarma ke stažení.

Jakub M.

Přidáno: 21.11.15 18:05

Pane Lasák, momentálně řeším stejnou záležitost. Omlouvám se, ale musím říci, že Váš výpočet je velmi nepřesný a rozhodně nedoporučuji nikomu se tímto excelem řídit! Prosím Vás o překontrolování výpočtů, zahrnutí (kladných) úroků a státní podpory v době meziúveru a také počáteční hodnoty pro výpočet úvěru, ... S pozdravem Jakub M.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |