Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » prakticke-priklady » zobrazeni-listu-zadanim-hesla

Zobrazení listu zadáním hesla - MS Excel

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

Jak zobrazovat vybrané listy na základě hesla.

Úvodem do zobrazení listu na základě hesla

Potřebujete zamknout sešit tak, aby se zobrazovala jen úvodní strana a po zadaní hesla se zobrazí list konkretního uživatele.

Pozor, zabezpečení MS Excelu není dokonalé a kdo umí trochu Excel zobrazí si bez problému všechny listy (ač máte nastaveno zabezpečení maker. (stačí použít google ...)

V článku bude postupně ukázáno jak zabezpečit listy na základě hesla.

Předpokladem je znalost jak funguje xlSheetVeryHiden u listu viz článek: Jak využít skrytí listu - xlSheetVeryHiden.

Příklad 1

Tento obsahuje VBA kódy a není zatím zabezpečen, ať si bez problému prohlídnete ukázku. Do ThisWorkbook zadejte tyto kódy:

Po zavření sešitu se proveď

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean) Dim List As Worksheet, Sesit As Workbook For Each List In ActiveWorkbook.Worksheets If List.Name <> "List1" Then List.Visible = xlSheetVeryHidden Next List ' ulozit ActiveWorkbook.Save End Sub

Po otevření sešitu se proveď

Private Sub Workbook_Open() Dim List As Worksheet, Sesit As Workbook Dim Heslo As String For Each List In ActiveWorkbook.Worksheets If List.Name <> "List1" Then List.Visible = xlSheetVeryHidden Next List Heslo = Application.InputBox("Zadej heslo pro pristup.", , , , , , , 2) Select Case Heslo Case "123" Worksheets("list2").Visible = True Case "456" Worksheets("list3").Visible = True Case Else MsgBox "Šaptné heslo." End Select End Sub

Jak pracuje, po spuštění obdržíte dotaz na heslo. Hesla jsou uvedena také na prvním listě (123 a 456), který je viditelný. Jen připomínám, že se sešit musí uložit s podporou maker.

Ke stažení zdarma

Soubor Zobrazení listu na heslo - MS Excel soubor ve formátu *.xlsm ke stažení zdarma. Soubor využívá makra, testován Excel 2007 a Excel 2010.

Příklad 2

Předchozí příklad jen zamknete. Jak jsem psal zámek je vcelku lehce překonatelný. Sice své sešity v Excelu nezamykám, ale zde jde o ukázku. Pro lepší zabezpečení je pro otevření nastaveno heslo na 0000, (0000 - je prý nejčastěji používané ;-) ).

Zaheslování VBA.

V Editoru VBA menu Tools - VBAProject Properties - Protection záložka Protection a zaškrtnout Lock project a vyplnit a potvrdit heslo tj. 0000.

Heslo pro otevření

Menu Soubor - uložit jako vybrat Nástroje - Obecné možnosti z zadat heslo pro otevření opět 0000 (aŤ se v testech neplete). Předpokládám, že si zvolíte své heslo, jiné, lepší :)

Poznámka: Doporučeno zadávat heslo i pro otevření. Opět existuje postup jak zneužít nezadaní tohoto hesla.

Ke stažení zdarma

Soubor Zobrazení listu na heslo 0000 - MS Excel soubor ve formátu *.xlsm ke stažení zdarma. Soubor využívá makra, testován Excel 2007 a Excel 2010. Heslo pro přístup je 0000.

Další doplňky

Jak lze dále doplňovat.

Následující soubory jsou odemknuty, bez hesel VBA a pro uložení. Pro praktické použití musíte ještě zaheslovat podle příkladu 2.

Zobrazovat všechny listy

Například když oprávněná osoba (šéf) bude chtít vidět všechny listy.

For Each List In ActiveWorkbook.Worksheets If List.Name <> "List1" Then List.Visible = True Next List

Speciální list s hesly a jmény

Každá osoba bude mít list se svým názvem a svým heslem

Možnost měnit heslo

Možnost měnit své heslo

Jak zjistit heslo

Na dotazy typu: Jak zjistit heslo? Jak obejít ochranu Excelu? Neodpovídám, musíte využít google, nebo jiné weby.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:02

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Migi

Přidáno: 27.12.13 12:26

Tohle nepotrebuje komentar :) https://www.google.cz/search?q=how+to+break+password+in+excel&oq=how+to+crack+password+in+ex&aqs=chrome.1.69i57j0l5.8713j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

jks.society@gmail.com

Přidáno: 10.02.14 15:24

příklad 1 je to jsem potřeboval. Jen by se mi líbilo, pokud by se heslo při zadávání nezobrazovalo. Můžete mi s tím poradit? děkuji předemSdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |