Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » prakticke-priklady » ms-excel-splatky-uveru-graficky

Úvěr - graf splácení

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

... aneb jak pomalu se splácí hypotéka ...

Proč graf?

Názornější ukázka, že v polovině splácení dlužíte více než polovinu splacené částky. Což Vám většinou v bance neřeknou.

splátky úvěru graficky

V grafu vidíte, že polovinu hypotéky splatíte až po 3/4 doby splácení! V polovině splácení stále dlužíte 3/4 půjčené částky!

Poznámka: Přesně záleží na půjčené částce, době splacení a velikosti úrokové sazby. Nikdy se ale nestane, že v polovině splácení budete dlužit polovinu částky (tj. leda, že budete splácet bez úroku).

Proč graf vznikl?

Když někteří investiční poradci tvrdí, že v polovině splátek budete dlužit polovinu. Tak buď neumí matematiku, nebo záměrně lžou (jen nevím co je horší).

Další finanční poradci se vykrucují, že grafy nemají, že systém neumí zobrazit, atd. Přitom mají k dispozici MS Excel.

Proto abych nekritizoval (to umí každý). Vytvořil jsem si graf splátek hypotéky sám. Nejlepší je mít důkaz. Výpočet v Excelu je otázkou pár minut.

Hotové řešení ke stažení zdarma

... když už existuje tak proč jej nedat k dispozici zdarma? ...

V přiloženém souboru lze splátky modelovat, dle úrokové sazby a doby splácení. V grafu vidíte, kolik budete bance ještě dlužit v tom kterém měsíci.

Ve splátkách nejsou zahrnuty poplatky za zprávu účtu, pojištění, což již není problém k zadané částce připočíst (navíc tuto částku má každá banka jinou a často se mění).

Soubor spátky úvěru graficky soubor ve formátu *.xls ke stažení zdarma.

Závěr

Tato ukázka slouží k studijním účelům. Můžete jej využít k plánování a optimalizaci hypotéky. Na přesné částky se doporučuji informovat u konkretní banky. Vypracuje konkretní splátkový kalendář, který se může od výpočtu mírně lišit. Navíc po fixaci se Vám mohou změnit úroky a budete platit více (což si můžete nasimulovat i v přiloženém Excelu, změnu úrokové sazby).

Článek byl aktualizován: 01.11.2014 12:58

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Milan

Přidáno: 17.09.13 13:54

Pěkné, škoda že je sešit uzamčený a nedá se prozkoumat. :( Zajímalo by mne to značení středu a celkově jak je to udělané... kde je tabulka hodnot atd. :-)

Pavel Lasák

Přidáno: 17.09.13 17:22

To Milan: Odemčený sešit dostavají účastníci školení a budu zasílat v některém z dalších zpravodajů. Ať mají jejich odběratelé nějakou konkurenční výhodu.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2020 | 27039

Tento web zatím neprošel jazykovou korekturou. Beta verze redakčního systému.