Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » excel » ostatni » ovladaci-prvky-activex-disabled-vba-excel
Microsoft Excel logo

Problém se ovládacími (activex disabled) prvky - VBA Excel

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

Jak odstranit problém s nefunkčními ovládacími prvky v Microsoft Excel. Nelze spustit VBA makro, ani vložit nový prvek na list. ActiveX disabled.

Úvodem

Microsoft Excel logo

Z nějakého důvodu se mi sešlo několik otázek: "Proč nelze spouštět makra ač je v možnostech vše správně nastaveno." Těžko se radí, když mi vše funguje.

Naštěstí jsem se dostal k PC, kde byl tento problém. Jednalo se o Windows 7 Cz s Microsft Excel 2007 CZ. Oba programy legálně koupeny (jinak bych sdělil, že je to vlivem nelegální kopie a dále se problémem nezabýval). Klasické pokusy nefungovali, až pomohl google. Na webu stackoverflow.com odkaz na jiný server je k dispozici funkční odpověď.


Pokud nevládnete angličtinou. Řešení problému je jednoduché, stačí vymazat následujíci soubor MSForms.exd v daných adresářích:

C:\Users\[user.name]\AppData\Local\Temp\Excel8.0\MSForms.exd C:\Users\[user.name]\AppData\Local\Temp\VBE\MSForms.exd C:\Users\[user.name]\AppData\Local\Temp\Word8.0\MSForms.exd

Samozdřejmě, že Excel, Worda atd. nebudete mít spuštěny. ;)

Pokud mi nevěříte, můžete si soubory přesunout třeba na flash disk. Po vyzkoušení, že procedura zabrala, je pak můžete s klidem smazat.

Závěrem

Zafungovalo?

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:02

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Jiří Mašek

Přidáno: 03.02.16 11:50

Nezafungovalo to. Na dvou firemních počítačích mám tento problém, zajímavostí je, že je na nich stejný OS (W7) a stejná verze MSO (2013 32bit) jako u mě. Jsem trochu bezradný...


Excel


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |