Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » ostatni » co-excel-neumi-nespocita

Co Excel neumí a nespočítá

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

EXCEL NEPOUŽÍVAT - neumí počítat!!!! Poznámka: Tento článek vznikl 1.4. takže je jasné že jde o apríl !

Výběr dodavatele pro nesoukromou zakázku

Máme tři uchazeče, ze kterých je potřeba vybrat vhodného kandidáta.

Uchazeč 1

Na trhu přes 15 let, na internetu téměř samé kladné reference na prováděné práce, cena za realizaci 215.000 Kč. termín 3 měsíce.

Uchazeč 2

Na trhu přes 10 let, na internetu kladné reference na prováděné práce sem tam záporná či neutální, cena za realizaci 192.000 Kč, termín 4 měsíce.

Uchazeč 3

Na trhu přes už druhý den (dle rejstříku), na internetu žádné reference (pouze negativní o majitelích), cena za realizaci 12.802.000 Kč, termín 16 měsíců.

Správné řešení

Vyhrává uchazeč 3 - proč? To je úkol pro Vás :) Nápověda: z cizího krev neteče...

Za jak dlouho si vydělá 48 miliónu?

Máme ředitele nesoukromé organizace, který má průmerný plat 1.000.000 Kč / měsíčně. Organizace má problémy, její rozpočet nevychází. Její provoz je naprosto zbytečný a nepotřebný (kromě utrácení peněz nedělají nic smysluplného). Otázka: Za jak dlouho si tento ředitel našetří 48.000.000 Kč.

Správné řešení

do měsíce - Dá výpověď, dostane 24 měsíčních platů (odstupné) + bonus za svou práci 30.000.000 Kč. Navíc bude převelen do dozorčí rady s platem 1.500.000 Kč/ měsíčně.

Špatné odpovědi

nikdy - špatně - tady někdo spadl z jahody co? Zkuste to propočítat ještě jednou.

48 měsíců - špatně - pouze dělení nepomůže, ale už je to lepší.

Co s nesoukromýma institucema?

Existují dvě instituce, Provoz první přijde na 164 miliónu, provoz druhé na 258 miliónu. Jejich význám nikdo není schopen vysvětli. Výstupem utrácení peněz. Co provést s těmito institucemi?

Správné řešení

Nejlepší je založení další instituce., která zpracuje jak výhodný je provoz těchto dvou institucí. Navrhe možné zlepšení a zviditelnění jejich prací, třeba nakladnou reklamou. Samozdřejmě je další podpora těchto již existujících institucí tím, že jím zvedneme příspěvky na provoz.

Neprávné řešení

Zrušení obou institucí? Chyba, nesprávný závěr.

Zrušení jedné z institucí? Chyba, také špatně.

Co je výhodnější na investici

Rozhodnout co je výhodnější na investici.

Výzkumné a výpočetní centrum

Vstupní náklady 50.000.000 Kč, provoz samofinancováním. Očekávaná návratnost 5 let (nepřiznivý vývoj, zhoršení ekonomické situace, obrovský pokles trhu) nebo 1,5 let při současné situaci na trhu. Zaměstnání 20 špičkových vědců. Práce pro dalších 500 návazných činností. Prezentace centra v prestižních vědeckých časopisech (návštěvy nejen vědeckých odborníků). Předpoklad po 3 letech rozšíření střediska již vlastními náklady.

Školicí centrum pro speciality

Vstupní náklady 70.000.000 Kč, provoz samofinancováním. Očekávaná návratnost 5-7 let. Zaměstnání 50 odborníků, cca 30 hostujících specialistů. Práce pro dalších cca 1000 osob v návazných činností (servis, marketing, ubytování. Zvyšení ubytovacích kapacit (které jsou v oblasti volné). Předpoklad že během 3 let se zdvojnásobí počet zaměstnanců.

Experimentální divadlo

Náklady 45.000.000 Kč, roční provozní 50.000.000 Kč. Divadly je oblast přesycená. Předpoklad zaměstnání 5 herců a hereček a 10 obslužného personálů. Návštěvnost prý bude. Návratnost není, jde o umění.

Správné řešení

Nejlepší investici je Experimentální divadlo - herců a héreček je stále málo. Vydělávají více než špičkoví vědci, aniž pracují, tak proč je nepodpořit?

Takže pozor na Excel a hlavně na Apríl...

Ne vše dokáže Excel spočítát správně :)

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:02

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Marianus

Přidáno: 22.07.14 15:44

... preco uchadza 3 ... najme uchadzaca 2 a zvysok si rozdelia :)


Excel


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |