Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » word » reference » word-dva-vice-rejstriku

Word dva a více rejstříku

Jak vytvořit ve Wordu dva více rejstříků samozdřejmě v jednom dokumentu ;)

Úvodem

V komentářích předchozího článku: Jak vytvořit rejstřík v MS Word jsem zaznamenal dotaz jak na dva (a více) rejstříků v Microsoft Word. Klasickou cestou (využitím pasu karet) to zatím není možné. Tímto postupem lze vytvořit pouze jeden rejstřík.

Dotaz mi nedal chvílí spát proto jsem hledal našel a otestoval postup ;)

Jednou možností (o další zatím nevím) je upravit jednotlivé položky rejsříku (využito nápadu na internetu v angličtině). Tato činnost předpokládá mírně pokročilé znalosti Wordu. V dalším textu je popsáno jak na to.

Zdrojový text

Předpokládám, že máte k dispozici zdrojový text, pro který chcete vytvořit dva rejstříky. V ukázce budu tvořit dva rejstříky jeden pro zvířata a druhý pro rostliny. Klidně můžete přidat třetí, případně si rejstříky přejmenovat jak potřebujete (jmenný, věcný, latinsky, obecný, místní, ...)

Označení položek do rejstříku

1. Základní označení položek provedete jako v předchozím. Karta Reference - Rejstřík - Označit položku.

2. Zobrazit skryté formátovací znaky Ctrl+8.

3. Do položky rejstříku doplníte formátovací znak \f a příslušné písmeno (nebo slovo) pro označení typu rejstříku, já zvolil z .. pro zvíře a k ... květina). takže doplněný text vypadá \f z - pro položku rejstříku v sekci zvíře. Ukázka doplněných položek.

Více rejstříku - Word 2010

4. Teď jen vložit rejstřík přes Shift + F9 zobrazit formátovací znaky a opět doplnit o patřičné znaky \f z pro zvířata a \f k pro květiny.

Více rejstříku - Word 2010

5. provést aktualizaci (a případně vypnout formátovací znaky) a máte hotovo.

Více rejstříku - Word 2010

Ke stažení

Soubor Ukázka použití více rejstříku v jednom dokumentu. soubor ve formátu *.docx ke stažení zdarma.

Závěrem

Používáte více rejstříku? Tvoříte je jiným efektivnějším způsobem?

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:38

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter ProfilKomentáře


iva

Přidáno: 03.03.14 11:47

1)Vyberu položky rejstříku 2)Vložím rejstřík 3)Opravím text u položek rejstříku 4)už mi dál nejde, protože dám-li zobrazit formátovací znaky, v rejstříku se se žádná složená závorka pro připsání \f z neobjeví, jen položky zakončené znakem¶. Rejstřík jsem vložila z karty Reference-> Vložit rejstřík, protože Shift+F9 mi nefunguje (Word 2010) Co dělám špatně?

iva

Přidáno: 03.03.14 13:16

Mám to!!! Na rejstřík kliknout pravou myší a vybrat "Přepnout zobrazení polí" Uff

Alča

Přidáno: 09.05.15 11:54

Místo shift+F9 funguje ALT+F9, ale stejně mi to nějak nejde...:-(

Martin

Přidáno: 10.04.16 08:09

Dobrý den, vyzkoušel jsem Váš postup. Funguje to bez problémů, ale je tu velké mínus. Pokud máme dokument většího rozsahu (např. diplomová práce), tak musíme u každého slova v dokumentu dopisovat ten "kód" \f zvlášť, aby se nám pak ve finálním rejstříku objevila všechna čísla stránek, kde se slova nacházejí...Takže je to vlastně nepoužitelný postup, protože je časově náročný a hlavně nepraktický.
Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |