Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » word » reference » word-dva-vice-rejstriku

Word dva a více rejstříku

Jak vytvořit ve Wordu dva více rejstříků samozdřejmě v jednom dokumentu ;)

Úvodem

V komentářích předchozího článku: Jak vytvořit rejstřík v MS Word jsem zaznamenal dotaz jak na dva (a více) rejstříků v Microsoft Word. Klasickou cestou (využitím pasu karet) to zatím není možné. Tímto postupem lze vytvořit pouze jeden rejstřík.

Dotaz mi nedal chvílí spát proto jsem hledal našel a otestoval postup ;)

Jednou možností (o další zatím nevím) je upravit jednotlivé položky rejsříku (využito nápadu na internetu v angličtině). Tato činnost předpokládá mírně pokročilé znalosti Wordu. V dalším textu je popsáno jak na to.

Zdrojový text

Předpokládám, že máte k dispozici zdrojový text, pro který chcete vytvořit dva rejstříky. V ukázce budu tvořit dva rejstříky jeden pro zvířata a druhý pro rostliny. Klidně můžete přidat třetí, případně si rejstříky přejmenovat jak potřebujete (jmenný, věcný, latinsky, obecný, místní, ...)

Označení položek do rejstříku

1. Základní označení položek provedete jako v předchozím. Karta Reference - Rejstřík - Označit položku.

2. Zobrazit skryté formátovací znaky Ctrl+8.

3. Do položky rejstříku doplníte formátovací znak \f a příslušné písmeno (nebo slovo) pro označení typu rejstříku, já zvolil z .. pro zvíře a k ... květina). takže doplněný text vypadá \f z - pro položku rejstříku v sekci zvíře. Ukázka doplněných položek.

Více rejstříku - Word 2010

4. Teď jen vložit rejstřík přes Shift + F9 zobrazit formátovací znaky a opět doplnit o patřičné znaky \f z pro zvířata a \f k pro květiny.

Více rejstříku - Word 2010

5. provést aktualizaci (a případně vypnout formátovací znaky) a máte hotovo.

Více rejstříku - Word 2010

Ke stažení

Soubor Ukázka použití více rejstříku v jednom dokumentu. soubor ve formátu *.docx ke stažení zdarma.

Závěrem

Používáte více rejstříku? Tvoříte je jiným efektivnějším způsobem?

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:38

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter ProfilKomentáře

" ; // echo "kompletni_cesta :" ; // echo $adresar_pro_vkladani ; // echo "
" ; // echo " Tady bude možnost přidání komentáře" ; // echo "
" ; // echo "
" ; $kompletni_cesta = "komentare"; $adresar_pro_vkladani = $kompletni_cesta; ?> \n"; reset($polozky); while (list($key, $val) = each($polozky)) { if ($val != "." && $val != "..") { if (!is_dir($val)) { // echo "$val
\n"; $fp = FOpen ($adresar_pro_vkladani."/".$val, "r"); //otevře soubor book.dat pro čtení $data = FRead ($fp, FileSize($adresar_pro_vkladani."/".$val)); //přečte data ze souboru a uloží do proměnné "data" - kvůli tomu aby se zobrazoval poslední příspěvek nahoře FClose($fp); echo "$data"; } } } ?>

Word


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2020 |