Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » domu » prejit-na-jinak-Excel
Microsoft Excel logo

Přejít na - Jinak - Excel

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

Vybírejte v Excel efektivně požadované hodnoty

Jak využít Přejít na - Jinak

Microsoft Excel logo

Určitě často v Excel potřebujete vybrat požadované hodnoty (pokud v Excel opravdu pracujete), které splňují určitou podmínku (buňka má podmíněné formátování, komentáře, objekty...), případně zjistit jak je například velká matice? Proč tyto buňky vybírat ručně, když na existuje možnost "Přejít na - Jinak".

Co se tedy dozvíte v tomto článku:


Jak vybrat dialogové okno "Přejít na - Jinak"

Karta Domů - Přejít na - Jinak ...

Možnost 1 Karta Domů v sekci Úpravy klik na Najít a vybrat a z menu Přejít na - Jinak ... a obdržíte dialogové okno Přejít na - Jinak

Možnost 2 Karta Domů v sekci Úpravy klik na Najít a vybrat a z menu Přejít jinak ... a v dialogovém okně Přejít na klik na tlačítko Jinak a obdržíte (stejně jako v předchozím případě - Možnost 1) dialogové okno Přejít na - Jinak


Kdo má rád klávesové zkratky: Ctrl + G > Tab > Tab > Enter a obdržíte také stejné dialogové okno a to: Přejít na - Jinak

Přejít na - Jinak ...

Co se dá s tímto oknem provádět se dozvíte v další kapitole.


Konstanty, Vzorce

Přejít na - Jinak ... Vzorce

Konstanty

Jeden z častých požadavků označit textové buňky, označit chyby, které jsou číselné ... Jak na to. Pokud máte zobrazeno dialogové okno Přejít na - Jinak Vyberete Konstanty a dále si zvolíte zda chcete:

  • Čísla
  • Text
  • Logické hodnoty
  • Chyby - i když se to může zdát divné, Excel se rozhoduje o chybě podle textu v buňce (takový menší bug o kterém jsem již psal ;).

Vzorce

Další z častých požadavků označit textové buňky, označit chyby ..., neboli ty buňky, kde je vzorec a výpočet je číslo, text, případně chyba. Stejně jako v předchozím případě u konstant, pokud máte zobrazeno dialogové okno Přejít na - Jinak Vyberete Vzorce a dále si zvolíte zda chcete:

  • Čísla
  • Text
  • Logické hodnoty
  • Chyby

Další speciální

Přejít na - Jinak ... ostatní

Pokud se v Excel "hrabete více" rádi si označíte třeba buňky, které mají podmíněné formáty, ověření dat, atd.


Objekty

Přejít na - Jinak ... Vzorce

Neocenitelná pomůcky při vybírání objektu, například obrázků. Potřebujete-li vybrat všechny obrázky (a například je hromadně upravovat). Stačí vybrat Objekty samo že z dialogového okna Přejít na - Jinak.

Poznámka: Samozřejmě pokud budete mít na listu obrázky, grafy (a další objekty vybere je všechny). Tam bych potřeboval další rozlišení (obrázky, grafy, atd., ale třeba v další verzi Microsoft doplní).


Matice

Pokud milujete matice (myslím matematický pojem) stejně jako já, určitě někdy potřebujete zjistit jak je matice velká. Využijte dialogové okno Přejít na - Jinak a vyberte aktuální matice.

Poznámka: Je jasné, že aktivní buňka musí být v matici jejíž velikost zjišťujete. Tady také čekám na klávesovou zkratku, jak velikost matice rychle zjistit. Třeba někdo v komentářích poradí nějaký trik jak velikost matice zjistit efektivněji ;)


Ostatní

Vybrat všechny buňky s komentáři. Neboli buňky které obsahují komentář, ať už zobrazen nebo nezobrazen. Klikem (vybráním) Komentáře.

Další je třeba poslední buňka. Neboli buňka na průsečíku posledního vyplněného řádku a posledního vyplněného sloupce. Vyberte Poslední buňka.

Tip: Poslední buňku lze vybrat i klávesovou zkratkou Ctrl + End a opět zjistíte rychleji, než přes toto okno.

Další položky možná doplním časem. Přeci jen prakticky s moc nepoužívají, nebo se využívají jiné efektivnější postupy.


Microsoft Excel VBA - stahuj logo

Ke stažení

Soubor v přípravě.


Ukázka

Microsoft Excel ke stažení - ukázka

Závěrem

Máte nějaký tip jak využíváte přejít na? Můžete zmínit v komentářích.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:56

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře zatím nejsou

Můžete být prvními co zanechají smysluplný komentář.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |