Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » word » soubor » jak-tisknout-ms-word-2010

Tisk dokumentu - Wordu 2010

Jak tisknout vaše dokumenty v MS Wordu? - včetně možnosti ekonomického tisku.

Úvodem do tisku

Tisknou z Wordu je jednou z nejdůležitějších věcí. Pokud již umíte vytvořit a uložit dokument, ještě jej musíte vytisknout. Zatím se stále smlouvy, faktury, dodací listy, objednávky musí vytisknout, je sice pár firem co z velké části pracuje s elektronickými dokumenty, ale ta největší skupina pořád pracuje s papírovými.

V tomto článku se naučíte:

Zobrazení před tiskem

Nejen z důvodu úspory papíru doporučuji před tiskem zkontrolovat, jak bude stránka vypadat.

Na pásu karet vyberete Soubor ze zobrazeného menu Tisk a zobrazí se vám okno pro tisk kde v pravé části vidíte, jak dokument bude vypadat.

Tisk MS Word 2010

Máte-li stránek více, můžete se dostat na další pomocí šipek umístěných v dolní liště.

přesun stránek - MS Word 2010

Zpět na seznam kapitol o tisku ve Wordu.

Nastavení tisku

Vím, že Vás bude lákat tlačítko Tisk, ale alespoň doporučuji vybrat tiskárnu a rozsah stránek. O dalším nastavení se zmíním v následující kapitole Nastavení tisku - pokročilé.

V Soubor > Tisk v oddíle Tiskárna vyberete vhodnou tiskárnu (kam budete chtít tisk poslat). Často je k dispozici více tiskáren lasarové (pro černobilý tisk) ingoustovka (pro barevný).

Výběr tiskárny - MS Word 2010

V oddíle Nastavení klikem na Tisknout vlastní rozsah vyberete z nabízených možností. Například pro úsporu papíru vytisknete jen liché stránky, papír otočíte a vytisknete sudé.

Vlastní rozsah - MS Word 2010

Pokud Vám nevyhovují, můžete vypsat přímo rozsah stránek v oddíle Nastavení do pole Stránky vepíšete vlastní rozsah. Zadávají se čísla nebo rozsahy, čísla se oddělují čárkou (stránky se počítají od začátku do konce).

1,8,15 nebo 5-10 nebo 1, 5-10, 52 atd. Vlastní rozsah - MS Word 2010

Rozsah stránek umožňuje ještě další nastavení, ale tom v další kapitole. Jako základ postačí.

Zpět na seznam kapitol o tisku ve Wordu.

Vlastní tisk

Teď když máte zkontrolované, jak dokument vypadá, vybranou tiskárnu a rozsah tisku stačí klik na počet kopií (většinou není potřeba protože stačí jeden výtisk), ale třeba pro faktury, dodací listy potřebujete dva (jeden pro Vás druhý pro firmu které posíláte). A teď jen Tisk a dokument se vytiskne (pokud je tiskárna správně nastavená, zapnutá, má papír a ten není zaseknut,...

Tisk - MS Word 2010

Zpět na seznam kapitol o tisku ve Wordu.

Pokročilejší nastavení

V této kapitole proberu další možnosti nastavení tisku.

Výběr stránek pro tisk

V předchozí kapitole jsem probral základní nastavení pro vybrané stránky. Nastavit lze více třeba požadavek na vytisknutí oddílu (p=stránka, s=oddíl)

Vlastní rozsah - MS Word 2010

Jednostranný/oboustranný tisk

Jednostranný nebo oboustranný tisk, automatické překlápění po delší či kratší straně (pokud umí tiskárna), nebo ruční výměna papíru.)

jednostraný oboustraný tisk - MS Word 2010

Kompletováno

Pro více kopií jak se mají papíry třídit.

Kompletováno - tisk - MS Word 2010

Orientace

Orientace papíru - na výšku nebo na šířku.

Orientace - tisk - MS Word 2010

Velikost papíru

Nastavení velikosti papíru (A4, A5, A3 ....)

Papír velikost - tisk - MS Word 2010

Okraje

Nastavení okrajů - hlavně pokud papír zakládáte do pořadačů tak počítat s místem vlevo (málokterá šablona s touto alternativou počítá), ale je důležitá. Jelikož po založení je levá část dokumentu špatně čitelná.

Okaje - tisk - MS Word 2010

Počet stránek na list

Tisknete-li nějaké poznámky, případně v dokumentu je použít velký font, můžete nastavit vytisknutí až 16 stránek na jeden list papíru.

Poznámka: Tady pozor na schopnosti tiskárny při tisku nemusí být písmenka čitelná (a třeba tahák bude nepoužitelný :( ).

Počet stránek na list - tisk - MS Word 2010

Ostatní nastavení

Dále je možno nastavit

  • Vlastnosti tiskárny - zde podle tiskárny a jejího ovladače
  • Vzhled stránky - pokud máte raději záložkové menu.
Ostatní nastavení - tisk - MS Word 2010

Zpět na seznam kapitol o tisku ve Wordu.

Ostatní informace o tisku ve Wordu

Tisknout můžete nejen na tiskárnu, ale také do pdf. O tom jak tisknout do pode se zminuji v samostatném článku. Zde jen zmíním dvě možnosti:

  • Virtuální tiskárna - mate nainstalovanou virtuální tiskárnu, která umožňuje tisk do pdf (tu si vyberete a dáte klasicky TISK.
  • Uložit jako *.pdf - místo tisku dáte uložit dokument a místo uložení do klasického wordu (*.docx, *.doc) uložíte jako *.pdf.

Zpět na seznam kapitol o tisku ve Wordu.

Závěrem

Mate-li nápad jak doplnit článek o tisku můžete se zmínit v komentářích (a pomoci tak dalším čtenářům).

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:38

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter ProfilKomentáře

" ; // echo "kompletni_cesta :" ; // echo $adresar_pro_vkladani ; // echo "
" ; // echo " Tady bude možnost přidání komentáře" ; // echo "
" ; // echo "
" ; $kompletni_cesta = "komentare"; $adresar_pro_vkladani = $kompletni_cesta; ?> \n"; reset($polozky); while (list($key, $val) = each($polozky)) { if ($val != "." && $val != "..") { if (!is_dir($val)) { // echo "$val
\n"; $fp = FOpen ($adresar_pro_vkladani."/".$val, "r"); //otevře soubor book.dat pro čtení $data = FRead ($fp, FileSize($adresar_pro_vkladani."/".$val)); //přečte data ze souboru a uloží do proměnné "data" - kvůli tomu aby se zobrazoval poslední příspěvek nahoře FClose($fp); echo "$data"; } } } ?>

Word


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2020 |