Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » project » zaklady » co-je-ms-project

MS Project

je efektivní plánovací nástroj, nejen k podpoře projektového řízení.

Pro koho je MS Project?

ms-project-logo

Všem co potřebují efektivně plánovat a řídit projekty. To jest všem, hlavně vedoucím, manažerům. Pomocí tohoto softwaru můžete dynamicky reagovat na změny termínů jednotlivých úkolů, vyhodnocovat průběh plnění jednotlivých úkolů. Mít přehled nad udržovaním zdrojů (lidských, materiálních, finančních...). Můžete využít také možnosti rozáhlých analýz nákladů, zaneprázněnosti. MS project obsahuje mnoho "vychytávek" jako je využití týmového řízení projektů, síťová spolupráce a mnohé další.

V neposlední řadě schopnost přesně odhadnout celkovou časovou náročnost projektu a následné pružné reagování na změny. Lze jej použít od přípravy malých projekttů (víkendová akce) přes střední (stavba rodiného domku) až po velké (stavba kosmické lodi)


S MS Project bude snadné požadovaný projekt dotáhnout do konce v požadovaném čase, financích a kvalitě.

Co budu o MS Project publikovat

Jelikož s s tímto produktem seznamuji v rámci samostudia (zvyšování si svých vědomosti), postupně uvedu základy ovládaní tohoto programu i úvod do teorie projektového řízení. Ono k ovládaní MS project je potřeba nejen znát ovládaní toho to produktu, ale mít znalosti o projektovém řízení a přípravě projektů.

Prakticky o MS Project

Praktické znalosti projektového řízení jsem si osvojil při spolupořádaní táborů a víkendových akcí. Nejprve jsem použival k plánování akcí tužku a papír a pak Excel a nakonec vyzkoušel MS Project (ještě že existuje 60 denní zkušební verze). Po několika pokusech mě tento produkt zaujal. Možnosti co nabízí jsou nesrovnatelné s tím co jsem byl schopen učinit v excelu (vzhledem k pracnosti a rychlosti).

Např: Tento program nám pohlídá - jeden člověk nemůže pomáhat v kuchyni a zároveň stavět v lese překážkovou dráhu. (teda může se pokusit rozmnožít, ale tato procedra trvá trochu déle než víkendová akce :)

Např: máme-li ve firmě stroj nemůžeme počítat se zatěžováním 24 hodin/denně 365 dní v roce. Je potřeba myslet na servis opravy. (určitě to známe, kopírka se odporoučí jak to nejméně potřebujeme).

Co bude obsahem článku o MS Project

Postupně jak se dozvím nové informace a zpracuji je sepíšů informace o:

  • Teorie projektového řízení - něco již jsem sepsal naleznete to v článcích oprojektovém managementu
  • metody CPM - co to je kritická cesta. Minimalní možný začátek, maximální možný konec....
  • Ganttovým diagramem - aneb jak ho sestrojit na papíře
  • ovládání programu - zadávaní úkolů, zdrojů
  • Správa projektových zdrojů - přiřadit zdroj úkolům (aneb kdo to udělá a ponese za to odpovědnost :), aby jeden člověk nebyl na dvou místech...
  • Práce s kalendářem - aneb aby nam lidi nemuseli pracovat o víkendu...
  • Získávání informací - jak je na tom projekt, zda stíhame
  • Závěr projektů - tisk zpráv, výsledků.
  • Speciality s MS project ... co to bude ani já ještě nevím ...

Poznámka pod čarou

MS Project pochází od Microsoftu. Ač mnoho lidí na tuto firmu nadává. Tak dle mého názoru je MS Project jeden nejkvalitnějších produktů co na trhu pro podporu projektového řízení jsou. (Osobně neznám žadný lepší produkt).

Použiváte MS Project? Či jiný produkt na projekové řízení. Jak jste s ním spokojeni. pomáhá Vám zorganizovat práci, nebo spíše obtěžuje?

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:39

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře


anonym

Přidáno: 17.01.10 20:52

Kde lze tento program zdarma stahnout?

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 20:53

Tento program lze zdarma stáhnout v testovací verzi na 60 dnů ze stránek microsoftu. www.microsoft.cz jinak pro práci je potřeba tento software zakoupit.

Stanislav Roth

Přidáno: 16.11.12 20:25

Při současných možnostech Outlook a VBA mi nějak uniká smysl učit se používání a používat další aplikaci. Ano jistě má tato aplikace několik vylepšení a je cílená pouze na správu úkolů, ale ta efektivita při současném využívání MO Outlook asi nebude tak vysoká. Či se mýlím

Pavel Lasák

Přidáno: 17.11.12 20:41

To Stanislav Roth: Mýlíte, ono správně naplánovat složitější projekt v Outlooku, na kterém spolupracuje spousta osob (další zdroje) je z mého pohledu neřešitelné (co takhle změny v průběhu, kontrola termínu, vzájemná informovanost, automatické provázanost, atd.). MS Project je pro tohle jak stvořený. Pokud někdo nechce používat MS PRoject může využtít např. Basecamp od 37signals.

Stanislav Roth

Přidáno: 04.03.13 20:28

Dobrý den Ano, máte pravdu, mýlil jsem se. Je to divný, ale mýlil :-)


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |