Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » word » vlozit » word-vlozit-snimek-obrazovky

Snímek obrazovky - Word 2010

Jak vložit snimek obrazovky do MS Wordu

Úvodem

Při psaní návodu na vlastnoručně vytvořené programy, je potřeba do dokumentu vložit snímek obrazovky. Klasicky postup přes tlačítko prt sc (print screen) je mnohdy zdlouhavý proces. MS Word nabízí možnost využít přímo tlačítko, které je součásti programu MS Word.

Vložení snímku obrazovky prakticky

Na kartě Vložení v sekci ilustrace kliknete na tlačítko Snímek obrazovky ikona Výřez obrazovky.

Word 2010 - karta vložení - snímek obrazovky

Vybraná oblast se vloží přímo do MS Wordu na pozici kurzoru.

Word 2010 - vloženo

Další úpravy

Snímek obrazovky se vloží jako klasický obrázek, proto s tímto výřezem můžete pracovat jako s klasickým obrázkem. Kliknutím na výřez se zobrazí dočasná karta Nástroje obrázku - Formát. V této kartě můžete vložený obrázek upravit dle svých potřeb.

Opětovné vložení stejného výřezu

Pokud jste již nějaký výřez vytvořili, máte jej k dispozici, na kartě Vložení v sekci ilustrace kliknete na tlačítko Snímek obrazovky v rozbalovací nabídce již vytvořené výřezy. Při potřebě opětovně vložit stejný výřez nemusíte tento výřez znova vytvářet.

Word 2010 - karta vložení - snímek obrazovky

Závěr

Používáte k vkládaní výřezu ikonu vložit výřez z Wordu, nebo využíváte klávesu prt sc, nebo jako já máte freewarovou utilitu (PrintKey 2000)?

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:38

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter ProfilKomentáře zatím nejsou

Můžete být prvními co zanechají smysluplný komentář.
Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |