Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » word » vlozit » vloz-poznamky

MS Word vložení poznámky

nejen poznámky pod čarou, aneb jak je do našich dokumentu umístit

Proč poznámky

word - logo

Pokud tvoříme odbornější dokument je potřeba některá slova vysvětlit. Ne přímo v textu, ale pod textem, aby se text nestával komplikovaným či nesrozumitelným. Mnoho se používá poznámek pod čarou také pro citace. Použil jsem v diplomové práci.

Pokud tedy tvoříte diplomvou práci je nutnost si ještě zjistit jak požaduje vaše škola číslovat, jak označvat literaturu. Word v možnostech číslování nabízí nepřeberné možnsosti a usnadní nám práci pokud citace přidáváme či ubírame.


Vložení poznámky ve Wordu

poznámka pod čarou

Vložení poznámky do textu je velice jednoduché. Stačí pro kurzor umístit za slovo kterému přísluší poznámka. Z menu vybereme Vložit - Odkaz - Poznámka pod čarou ... obdržíme okno:


poznámka pod čarou volby

Poznámka pod čarou vysvětlivka, kde můžeme nastavit zda se jedná o Poznáku pod čarou či Vysvětlivky, kde mají byt umístěny, zda na konci stránky či konci dokumentu. A máme i dostatečné volby pro formátování.


Výsledek

poznámka pod čarou - výsledek

Výsledek našeho snažení v textu je vložena poznámka spolu s odkazem na tuto poznámku.


Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:38

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter ProfilKomentáře


lubo

Přidáno: 22.01.11 07:42

a automatické vygenerování pozn.p.č? a jejich znázornění v textu a jejich převod na vysvětlivky-je to příliš stručné vysvětlení!
Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |