Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » project » jen-tak » proc-sluzby-zdarma

Proč služby zdarma?

Nikdy nepracovat zdarma! Otázkou je: Proč rozdávát (sdílet) zkušenosti zdarma?

Sdílet informace zdarma? Proč ne?

Osobně informace zdarma sdílím. Například na tomto webu který právě čtete.

logo

Sdílením informací zdarma nemyslím pracovat zdarma (pokud není cíleně pro nějakou neziskovou organizaci). Pracovat zdarma není dobrý nápad, ale sdílením informací zdarma máte k dispozici jedinečnou možnost jak si vybudovat osobní kredit (brand) ve vašem oboru.

Sdílení informací zdarma se vyplácí, potvrzují nejen četné informační weby, kde mnoho hodnotných informací získate zdarma, ale hlavně moje osobní zkušenost.

Pozor: V dnešní době se stalo módou nazývat sdílení informací informačním marketingem. Pravý význam zprofanovaly weby, které chtějí jen prodat předražený bezcenný produkt.

Pokud je web vytvořen poctivě, obsahuje kvalitní informace - podstatně vám rozšíří možnosti pro vaši podnikatelskou činnost. Včetně okruhů nových známých osob.

Přínosy sdílení informací se pokusím popsat v tomto článku.


Co vám sdílení informací přinese?

Sdílení kvalitních informací zdarma vám mimo jiné přinese:

  • posílení brandu
  • SEO
  • Struktura
  • Struktura
  • Poptávky
  • Zpětná vazba
  • Příjem z reklamy
  • Kontakty

Posílení brandu

Stanete se expertem.

Při budování vlastní značky vám informační web informační marketing výrazně usnadní práci. Postupně se stanete expertem na daný obor, aniž si to uvědomíte.

SEO

SEO budou provádět za Vás.

Všichni řeší SEO a jak a kde umísťovat odkazy, kolik za jejich umístění zaplatí, atd. Můj web není na dobře nazvané doméně, netvořím zpětné odkazy. Přesto se umísťuje ve vyhledávačích na dobrých pozicích. Zpětné odkazy tvoří spokojení návštěvnici. A takto se i váš web dostane lehce a zdarma na první příčky.

Struktura

Myšlenková mapa

Psaním si nejen vytvoříte strukturu. Navíc se naučíte vysvětlit problematiku tak ať jí lidé pochopí. Z osobní zkušenosti vím, že není jednoduché. Díky psaní si zlepšíte i tuto dovednost, které se vám bude hodit.

Poptávky

Budou vám volat sami.

Budete získávat poptávky aniž musíte vyhazovat peníze za marketing (PPC a další marketingové kampaně). Lidé vás osloví s požadavkem na poradenství, konzultace. Ty budou samozřejmě už placené ;).

Sice informace máte na webu zdarma, ale další věci jako konzultace, rady již můžete směle prodávat. Kdo chce se může samovzdělávat, kdo bude chtít, jen vyřešit problém se vám ozve a rád zaplatí.

Zpětná vazba

Dají zdarma vaši čtenáři.

Váš názor co lidé potřebují se nemusí shodovat s tím, co lidé opravdu chtějí. Takto se dozvíte, o co mají lidé opravdu zájem. Můžete pak jednoduše články připravit na konkrétní téma.

Mnohdy poradí a doplní informace. Případně upozorní na chybu, překlep.

Příjem z reklamy

Budou vám volat sami.

Pokud na svůj web umístíte vhodně reklamu, může vám tato přispět na jeho provoz. Než začnete prodávat kvalitní e-book.

Kontakty

Super networking.

Takto můžete získat kontakty na velice zajímavé a inspirativní osoby. Výhody kontaktu snad nemusím zdůrazňovat.

Na co si dát pozor

Pozor na články, které radí, že stačí vytvořit 3 strankový web, vložit affil program a prodávát (mnohdy nekvalitní a předražený produkt). Pokud opravdu nemáte dobrý brand a kvalitní informace. Prodej se vám nemusí podařit.

Nejprve vybudujete jméno na kvalitních a prospěšných informacích a až poté začnete prodávat (konzultace, knihy, videa, ...). Jednak budete mít vybudované své jméno a úspěch bude jistý.

Závěrem

Využíváte pro svou propagaci sdílení informací zdarma? Jak se vám vyplácí? Pochlubte se v komentářích.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:39

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře


Václav Málek

Přidáno: 03.05.14 14:47

Výborný článek, rozhodně souhlasím se vším uvedeným. Za jediné negativum považuji časovou náročnost tvorby kvalitního obsahu, vzhledem k množství jiné práce. VM

Pavel Lasák

Přidáno: 05.05.14 09:53

To Václav Málek: S tou časovou náročnosti máte pravdu. Ono nejen práci živ je člověk, když člověka něco baví (psaní), tak to jde samo a na ten čas se už tolik nehledí ...


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |