Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Jste zde: Úvodní stránka » power-point » zaklady » chyby-v-tvorbe-prezentaci

Chyby při tvorbě prezentací - PowerPoint

Opravdu si myslíte že neexistují mizerné prezentace? ...Čtěte dále...

Seznam chyb při tvorbě prezentací

Mnoho prezentací vytvořených v Power Pointu je velice špatných ať už díky šablonám od Microsoftu, nebo neznalostí prezentačních technik. Na základní prohřešky se podíváme. (Neříkám, že na všechny), ale třeba Vám to pomůže vytvořit lepší prezentace.

Seznam prohřešků:

 • 1. Chyba - Nevíme co je cílem prezentace
 • 2. Chyba - Použití vestavené šablony
 • 3. Chyba - Kontrast pozadí proti písmu
 • 4. Chyba - Mnoho malého textu
 • 5. Chyba - Nevhodné přechody a efekty
 • 6. Chyba - Příšerné zvuky
 • 7. Chyba - Nevhodné humorné obrázky
 • 8. Chyba - Grafy bez popisů os
 • 9. Chyba - Pouze vytištěná prezentace
 • 10. Chyba - Nevíme cíl prezentace

Popis jednotlivých chyb je uveden v dalším textu...

1. Chyba - Nevíme co je cílem prezentace

Co je cílem prezentace musíme vědět před začátkem její tvorby. Jelikož účel může být různý:

 • prezentace výsledků naší práce
 • shánění peněz na náš projekt
 • touha prodat náš produkt
 • ...

Takže než začneme rozmyslete si cíl prezentace ...

2. Chyba - Použití vestavené šablony

Děsná šablona Microsot pro power point Děsná šablona Microsot pro power point

Při tvorbě prezentací se nabízí použít vestavěné šablony, které jsou po grafické stránce děsné. Ať už po grafickém řešení tak i barevném. Navíc množství odrážek co podporují, vkládaní grafů. Raději si udělejte šablonu vlastní. I když v poslední verzi Power Pointu se to výrazně zlepšilo. Takže budoucnost je slibná...


Řešení:

 • Vytvořit si své vlastní
 • Najít na internetu - nebo požádat kolegu(ini)
 • Upravit ty od Microsoftu - Když už máte neodolatelnou touhu použít nějakou šablonu od Microsoftu, tak ji alespoň upravte, když se některé vhodně upraví, lze obdržet použitelný výsledek.

Jak říká klasik: V jednoduchosti je krása.

3. Chyba - Kontrast pozadí proti písmu

kontrast power point

Aneb nejste agenti CIA, FBI, takže bílé písmo na bílém pozadí moc čitelné není. Že by to nikoho nenapadlo? Ale co jsem viděl tak jo. Prezentace musí být kontrastní ne každý má ostří zrak. Výjimku může být oční lékař, který chce něco demonstrovat, ale 99% prezentací musí být dobře čitelných i na starších projektorech.

Poznámka: - jelikož jsem spolupracoval při tvorbě táborů pro nevidomé, tak vím kolik lidí má problémy se zrakem a nemusí jít jen o slepotu, ale jde hlavně o špatné vnímání barev.


Řešení: Použít vhodně kontrastní písmo vzhledem k pozadí

Informace pro agenty FBI, CIA - raději šifrujte :)

4. Chyba - Mnoho malého textu

malo textu power point

Když je v prezentaci uvedeno vše, co čtete, tak proč ji jen nepustíte. Většina lidí umí číst. Důležité je zdůraznit hlavní myšlenku. Vypíchnout to nejdůležitější, zbytek řeknete. Pokud potřebujete, poznámky slouží k tomu speciální funkce kdy si k jednotlivým "slajdům" uložíte vaše poznámky. Diváci je neuvidí, ale vy je máme před sebou jako berličku.


malo textu power point

Řešení: - text v prezentaci by měl zdůrazňovat hlavní myšlenku. Podle expertů na jednu stránku max. 10 slov! Na první pohled jde vidět rozdíl.


5. Chyba - Nevhodné přechody a efekty

animace power point

Jezdící písma, otáčení obrázku a další přehršel efektu. Power Point jich nabízí mnoho, předvést v jedné prezentaci všechny je krajně nevhodné. Raději žádné případně jeden efekt. Jelikož efekty spíše rozptylují a odvádějí pozornost od toho důležitého.

Řešení: - použít co nejméně nebo raději vůbec.


Výjimka:

 • speciální prezentace - pokud potřebujeme upoutat či nějak zaujmout tak se nějaký efekt hodí.
 • prezentace co běží samostatně - pokud máme reklamu, které běhá samostatně, ale to není předmětem tohoto článku.

6. Chyba - Příšerné zvuky

zvuky power point

Použití zvuku co nabízí Microsoft. To že umíte pracovat v Power Pointu, se pozná i podle něčeho jiného než, že ukážete a předvedete všechny zvuky. Viz předchozí odstavec o efektech. Opět záleží na cíli prezentace pokud budou se promítat obrázky z dovolené a bude na pozadí hudební podkres oživí to prezentaci, ale použít výkřik při každé změně textu není nejvhodnější (ještě probudíte pana ředitele, co na prezentaci spí a on se dozví, jak to z jeho firmou, jde z kopce :)

Řešení: - když už zvuky musíte použít, udělejte to rozmyslem.


7. Chyba - Nevhodné humorné obrázky

humorný obrázek power point

To že umíte hledat na internetu a znáte servery jako vtipky.cz atp. nemusí všichni vědět. Více důmyslu prokážete, pokud použijete obrázek, co se obsahově hodí a na posluchače emočně zapůsobí. Třeba sháníte finance na ekologií, neukazujte grafy (většinou jsou bez popisu os), ale obrázek zničeného životního prostředí.

Aby nedošlo k problému, že budete mluvit o řediteli a zapomenete přehodit slajd a na obrázku bude třeba šimpanze...

Řešení: - vybírat vhodné fotografie, které souvisejí s tématem, a také dokáži emočně zapůsobit.


8. Chyba - Grafy bez popisů os

grafy power point

Grafy bez popisu os (na to byli experti na nejjednodušší střední škole v Brně aneb na fakultě podnikatelské VUT Brno). Když už něco prezentují musím i po čase vědět o co šlo, zda na grafu jde o stoupající výnosy nebo náklady (zobrazené grafy v ukázce jsou Vám určitě jasné, takž víte jak je konkrétní firma :) ). Pokud nepopíšů osy tak vím ho...dně málo. Pozor příliš podrobné grafy opět nevyniknou, (viz. chyby v podobě malých a nevýrazných textů). Za úvahu stojí použít motivační obrázek (ale pozor, aby nebyl příliš humorný)

Řešení: - jednoduchý graf s popisem os, složitější raději rozdělit do více, případně použít motivační obrázek, (viz předchozí text, mnohdy řekne více a má silný motivační účinek)

Poznámka: - počítačům fazolí tj.(marketingovým odborníkům) popis os vadit nebude oni si jej ani nevšimnou, pro ostatní bude mít prezentace větší srozumitelnost...


9. Chyba - Pouze vytištěná prezentace

tisky v power point

Po akci dáme k dispozici vytištěnou prezentaci. Či máme prezentace z přednášky ke stažení na internetu. Většinou je to zbytečné, jelikož prezentace neznalému nic neřekne, navíc ho muže zmást. (neberu v úvahu speciální prezentace které jsou určeny k samostatné prezentaci, ale jen podporu našich přenášek). Jedinou možnosti je tyto slajdy upravit a doplnit poznámkami, nebo dát k dispozici před přednášku jako poznámkový blok. Takže pro účastníky smysl bude mít a další budou muset dojít na další prezentaci...

Řešení - Když už tisknete prezentaci tak rozdejte před prezentaci, ať slouží jako poznámkový blok.

Poznámka - někdy může být cílem prezentace samotná a důležité dokumenty máme pro posluchače připraveny. Na počátku jim sdělte, že obdrží vše v písemné podobě a nemusí si nic zapisovat. Na konci jim předejte materiály. NE NAOPAK. To by si je četli a nevěnovali Vám pozornost.


10. Chyba - Nevíme cíl prezentace

Je sice uvedena jako první, ale je nesmírně důležitá a opakování je matka moudrosti...

Závěrem

Pokud víte o jiných chybách máte k dispozici komentáře...

Hodně úspěchu při tvorbě prezentací, ale hlavně spokojené účastníky, kteří si z Vaši prezentace odnesou nejlepší zážitky...

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:52

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Naďa Nováková

Přidáno: 17.01.10 10:06

Dobrý den,chtěla bych se zeptát.. v power pointu umím vyrábět, ale jedno nevím.. a to je že nevím jak se dává edna písnička na všechny snímky jako aby šla pořád jedna písnička a ne na jaký snímek pořád dokola.. prostě pořád jedna písnička na každém snímku... předem děkuji Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:10

O jakou verzi se jedná? 2003 nebo 2007

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:15

Já mám podobný problém a to s verzí 2003. Poradíte mi? Děkuji předem.

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:16

Pro verzi 2003: Pokud chcete nastavit, kdy bude ukončeno přehrávání zvukového souboru, klepněte na ikonu zvuku \"reproduktor\", klepněte pravým tlačítkem myši a pak klepněte na příkaz Vlastní animace. V podokně si můžete nastavit co potřebujete.

Komentář přenesen z původního článku

Jana Čtvrtečková

Přidáno: 17.01.10 10:17

Jak se vkládá do prezentace hudba,ale tak aby hrála,bez přerušení celou prezentaci.Děkuji!

Komentář přenesen z původního článku

anonym

Přidáno: 17.01.10 10:18

Kliknete si na reproduktor pravým...tam dáte VLASTNÍ ANIMACE....a tam dáte, že má ta hudba přestat hrát po ..... snímcích...pokud má vaše prezentace 20 snímků tak nastavíte aby to přestalo hrát po 20 snímcích.

Komentář přenesen z původního článku

king Jordan

Přidáno: 17.01.10 10:19

a jak se to dela ve 2003

Komentář přenesen z původního článku

anonym

Přidáno: 17.01.10 10:19

uplne stejne

Komentář přenesen z původního článku

David

Přidáno: 17.01.10 10:20

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, nevím, jak nastavit prezentaci v Powerpointu 2007. Přesně, nastavení zvuku a automatického prolínání obrázků. Vždy po spuštění aut. zvuku, přestane fungovat prolínání obrázků. Předem moc děkuji! email: monbus@seznam.cz

Komentář přenesen z původního článku

Lucie

Přidáno: 17.01.10 10:21

dobrý den, chtěla bych se zeptat jak nastavit prezentaci aby se mi sama přehrávala abych nemusela pořád klikat abych se dostala na další stránku moc děkuju za radu:)

Jana

Přidáno: 17.01.10 10:21

moc děkuju za rady tyhle jsem hledala všude a našla jsem odpovědi až u vás takže musim pochválit tuhle stránku je opravdu super

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:22

To Lucie: Z menu Prezentace -> vyzkoušet časování.

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:23

To Jana: Děkuji snažím se i když někdy se na odpověď musí čekat. škoda ž den má jen 24 hodin ;-)

Komentář přenesen z původního článku

Barča

Přidáno: 17.01.10 10:24

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,kde a jak mám stáhnout pozadí do prezentace(power point.Děkuji

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:24

pomocí www.google.com lze najít zajimavé pozadí a některé jsou i zdarma...

Komentář přenesen z původního článku

Kotrbová Věra

Přidáno: 17.01.10 10:26

Děkuji za váš článek, který je velmi srozumitelný a dobrý. Doučila jsem se díky Vám prezentaci, uložení a odeslání, ale s tím zvukem mám stále problémy. No Váš článek mi poradil, tak budu zkoušet, zvuk dám do prezentace dobře, který jsem si nahrála z CD do složky, ale ale neodešlu, protože to má až 70 MB. Děkuji pěkně a přeji krásný den.

Komentář přenesen z původního článku

Pavel Lasák

Přidáno: 17.01.10 10:29

Problém posílání se již netýka programu Power Point. Můžete využít služby jako rapidshare.com, uloz.to, iskladka.cz atd., které umožňují přenášet velké soubory.

Mariem

Přidáno: 11.02.10 15:14

Dobrý den, prosila bych o radu. Mám Power Point verzi 2007 a v ní tvořím prezentace. Protože spousta mých známých má verzi 2003, ukládám to v této verzi. Problém je v tom, že ve verzi 2007 soubor má např. 2799 kB, a když to převedu do verze 2003 má ten samý soubor 33 356 kB, což už nejde emailem poslat. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď.

Pavel Lasák

Přidáno: 11.02.10 17:40

To Mariem: Lze jej zaslat využitím služeb jako rapidshare.com, iskladka.cz atd.

Jirka

Přidáno: 23.02.10 06:57

Vložil jsem do prezentace hudbu a zvětšil jsem si propojení zvuků se soubory na 1000kb. Po nahrání na USB mě ale hudba nehraje v jiném počítači. Co s tím ?

Pavel Lasák

Přidáno: 23.02.10 18:12

To Jirka: Opravdu je tam ta hudba nahrána? Kolik zabíra samotný hudební soubor a kolik prezentace?

Jirka

Přidáno: 24.02.10 08:11

Jen jsem to vyzkoušel podle vaší rady. Udělal jsem jen krátkou prezentaci 32 MB a vložil hudbu 2MB a nefunguje to. A při tom ta hudba je ve formátu wma.

Pavel Lasák

Přidáno: 24.02.10 19:05

To Jirka: Když zkusíte překopírovat hwma soubor na USB tak to funguje?

Jirka

Přidáno: 25.02.10 06:50

Nefunguje. Zkusil jsem ještě do té samé prezentace vložit zvuk z galerie médií \"Masopustní tanec\" 15kB, ale velikost prezentace je stále 32 MB. Po překopírování souboru na USB to ve stejném počítači funguje,protože si to tu hudbu stahuje samo z galerie médií, ale po přenesení na jiný počítač to opět nefunguje.

Pavel Lasák

Přidáno: 25.02.10 18:40

To Jirka: Tak už mně nic nenapadá čím to může být.

Anča

Přidáno: 26.02.10 18:12

Chci se zeptat, nevíte někdo jak udělat hýbací nadpisy?

Pavel Lasák

Přidáno: 28.02.10 20:37

To Anča: WordArt a pak animace. Připravuji článek.

Jirka

Přidáno: 02.03.10 06:53

Když si prohlížím zaslané delší prezentace s hudbou, které mají pouze např.8Mb, tak si říkám, jak se to dá asi udělat. Já si použiju třeba jen 20 fotografií a prezentace je třeba 40 Mb.Poraďte mě, prosím.

Pavel Lasák

Přidáno: 02.03.10 19:31

To Jirka: Předpokládám, že používate fotky z digitalního foťáku ve velkém rozlišení (pokud mají 1MB - 4MB). Ty jsou pro prezentaci nevhodné (jenou moc velké). Fotografie doporučuji zmenšit (třeba na rozměr 800 x 600) a připadně provés kompresi 80%. Umí to třeba google picasa, XnView (oba pogramy jsou zdarma ke stažení).

Jirka

Přidáno: 03.03.10 07:03

Díky, vyzkouším to, google picasa mám.

Marcela

Přidáno: 04.03.10 16:38

Preferuji jiný postup vkládání hudby: 1. mám hudbu v mp3. 2. použiji konverzi hudby na wav (např. dBpoweramp Music Converter … a mnoho dalších) – důležité je správné nastavení komprese (v DRPR je to „compresed - settings“): formát MPEG Layer-3, atributy 48kBit/s, 22050Hz, stereo 5kb/s Výsledkem je cca 1MB / 3min. Kvalitu (Atributy) lze u některé hudby snížit a zmenšit tím velikost, chce to ale vyzkoušet. Přílišná komprese hudby se pozná hlavně na sykavkách, bicích nebo „plechovém“ či roztřeseném zvuku. Když mám hudbu ve formátu wav, tak u prvního snímku klepnu na kartu „Animace“. Vpravo je „Zvuk přechodu“ – otevřu roletu, klepnu dole na „Jiný zvuk…“, otevře se adresář, tam vyberu upravenou hudbu.wav a vložím ji. Pochopitelně to udělám jen u prvního snímku, u všech zbylých musí být u „Zvuku přechodu“ volba „Bez zvuku“. Funguje to spolehlivě, hudba je poslouchatelná a hlavně vždycky VLOŽENÁ a ne PŘIPOJENÁ. Navíc ta hudba prezentaci o tolik nezvětší a dá se posílat mailem.

Anča

Přidáno: 07.03.10 08:33

to Pavel Lasák Děkuji, vyzkouším.

Jirka

Přidáno: 08.03.10 07:29

Když vkládám hudbu např. od snímku 20 po snímek 40 a chci to vyzkoušet, prezentace se spouští stále od začátku. Jde to nějak udělat, aby se přehrála od snímku 20, tak jak potřebuji ?

Pavel Lasák

Přidáno: 13.03.10 08:18

To Jirka: Přes klávesouvou zkratku Shift+F5 (tj. začne se přehrávat od aktuálního snímku.)

Jirka

Přidáno: 17.03.10 15:11

Díky, tak to funguje, ale už ne s hudbou. Jde to, aby hrála i hudba, která patří k tomu snímku od např. poloviny skladby ?

otakar

Přidáno: 29.05.10 23:32

Právě jsem si stáhl článek o chybách v prezentaci a projel jsem ho spellem. Bohužel kvalitu článku silně devalvuje velké množství gramatických chyb a překlepů. Možná to někomu nevadí, ale mne to zdvíhá ze židle. Doufám, že další články budou lepší. Jinak hurá do dalších článků.

Víťa

Přidáno: 09.06.10 14:19

Zdravím, přecházím z verze 2003 na 2007 a nemohu za boha najít "animační schémata"! Je možné, že prostě nejsou? Jak tedy přidám animaci celého snímku/celé prezentace naráz, bez nutnosti animovat jednotlivé objekty snímku zvlášť? Předem dík za radu!

śtefan

Přidáno: 05.07.10 16:07

Čo sa týka hudby, mal som s ňou problémy, kým som ju vkladal cez "vložiť hudbu" v MP3. Teraz vkladám hudbu vo wap, primerane skonvertovanú vo vynikajúcom programe EASY CD-DA extraktor. Šikovný, rýchly, kvalitný a v češtine. Presne takým spôsobom, ako píše p. Marcela. Ani jedno slovo nie je klamlivé !!! Paradoxne, nedarí sa mi vkladať video. Skúšal som rôzne formáty a rozmery. Maximálne mi dá iba prvý - úvodný obrázok a hudbu z videa. To je všetko. Až mi poradíte, budem veľmi povďačný. Ide len o malý videoukážky, žiadnua telenovela... Ďakujem !

Přidáno: 23.09.10 12:55

Nejdou mi stáhnout obrázkyAnimace.com na meila co mám dělat jaký je problém Hanka

Pavel Lasák

Přidáno: 23.09.10 16:17

To Hanka: Musíte se obrátit na provozovatele serveru animace.com

Jana

Přidáno: 05.11.10 11:31

Dobrý den, potýkám se určitým problémem. Mám prezentaci v PowerPoint 2007, je to již vytvořená prezentace, která se ke mně dostala a za nic na světě mi u ní nejde nastavit automatický přechod snímků. Zkoušela jsem vytvořit novou s jiným obsahem a tam to šlo. Nastavení je v obou případech stejné. Vůbec nevím, co s tím. Prosím o radu. Díky Jana!

Lenka

Přidáno: 29.11.10 11:00

Dobrý den, mám aplikaci 2002, potřebovala bych vědět, jak spustit prezentaci, aby běžela nonstop na připojeném 2. monitoru, abych zároveň mohla pracovat na používaném PC. Prosím o radu. Děkuji. Lenka

Pavel Lasák

Přidáno: 29.11.10 17:09

To Lenka: Nastavení zobrazení provedeš tak, že se přepneš do ovládacího panelu Zobrazení (pravým tlačítkem na ploše a v menu možnost Vlastnosti). Dále pak zvolíte kartu Nastavení. Zatrhni volbu Rozšířit plochu i na tento monitor. PS: Počítač musí mít výstup na další monitor. Většina notebooku připojení druhého monitoru umožňuje.

Nikol Kučerová (12let)

Přidáno: 29.12.10 14:45

já mám stejný problém jako Naďa prosím pomohli by jste mi?

Pavel Lasák

Přidáno: 30.12.10 09:38

To Nikol: Klikneš na reproduktor. V kartě: "Nástroje pro zvuk - Přehrávání" Zvolíš Začátek: Přehrát během několika snímku.

Nikol Kučerová (12let)

Přidáno: 30.12.10 13:36

děkuji mov pane Lásák konečně můžu dodělat svou prezentaci díky díky moc hledala jsem všude návody ale našla jsem ho až tady u vás máte fakt super stránky díky moc!!!

Petr

Přidáno: 17.02.11 15:16

Zdravím Vás ,chtěl bych udělat k narozeninám jednostránkový juxebox v 2003 to jest aby mi hrála vždy jiná písnička po kliknutí na obrázky.Ozvučenou pps v 2003 s hudbou waw zvládnu bez problému.Nevím však jak propojit jednotlivé spouštěcí obrázky s hudbou kterou mám nahranou do prezentace aby při kliknutí hrály . Děkuji za odpověď.

Posleda

Přidáno: 23.05.11 12:08

Pane Lasáku, přidal bych do výčtu chyb bych jedno pochybení, které sice přímo nesouvisí s technikou prezentace, ale může obsahově zajímavou prezentaci významně znehodnotit. Tou chybou je podcenění (samo)kontroly před publikací prezentace. Můžeme si to dokumentovat na tomto článku, který je vlastně také prezentací. Článek je obsahově zajímavý - přínosný, ale v každém odstavci jsou alespoň 2 - 3 chyby. Překlepy (i 2 v jednom slově), chybně (ne)použité čárky, gramatické nedostatky ("vyjímka" místo "výjimka", "gro" místo "gros", což ale lze lépe vyjádřit českým "podstata/ základ" atd.) Nechce se mi ani věřit, že článek je v této "invalidní" podobě zveřejněn již více než rok.

Posleda

Přidáno: 23.05.11 12:45

A ani já jsem se neubránil tomu, abych v komentáři nepoužil v jedné formulaci duplicitně slovo "bych". Stydím se. Doplňování textu do "boxu" je ale pro mne náročnější, než psát v "normálním" formátu.

Pavel Lasák

Přidáno: 23.05.11 16:05

To Posleda: Tak jsem po více než roce opravil nejkřiklavější překlepy. Děkuji za nakopnutí. V administraci doplňuji text do stejného boxu jako jsou komentáře (jen je větší).

Věra

Přidáno: 28.08.11 19:35

Při tvorbě prezentace,chci-li, abych nemusela klikat k zobrazení dalšího obrázku se má použít časovač. Nevím ale, jak tento úkon potvrdit, aby fungoval.Už jsem to zkoušela, ale bez potvrzení to neběželo. Co je tedy třeba odkliknout? Děkuju moc !

Pavel Lasák

Přidáno: 29.08.11 20:14

To Věra: časování "dojet" do konce. Uložit s koncovkou *.pps. Po spuštění souboru již dojde k automatickému časování.

Petr Nový

Přidáno: 03.10.11 09:33

Dobrý den, zajímalo by mně jak v prezentaci PP2003 na snímku (ne v záhlaví nebo v zápatí) zobrazím aktuální datum a čas tj. aby se měnil i během prezentace. Děkuji, Petr

Marie

Přidáno: 11.10.11 21:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno nastavit v PowerPointu 2007 ukončení přehrávání zvuku během prezentace. Potřebuji na snímek vložit několik ikon s různými písničkami. Pak spustit jednu písničku, nechat ji chvíli hrát, po nějaké době ji zastavit. Na stejném snímku za chvíli spustit druhou písničku, opět ji po nějaké době zastavit. Pak se třeba opět vrátit k první skladbě... Ale nepřecházet hned na další snímek. Jde to vůbec ve verzi 2007? Ve verzi 2010 to jde. Nechci to řešit formou hypertextového odkazu, kdy se objeví okno přehrávače - tam sice jde pozastavit zvuk, ale já potřebuji nechat celou dobu snímek prezentace před očima. Děkuji za odpověď. M.

Květa

Přidáno: 13.12.11 12:21

Prosím poraďte mě někdo.Potřebuji do P.P. umístit na barevný podklad logo, ale vždy je neostré, rozrastrované. Co je potřeba k jeho kvalitnímu importu?

Standa

Přidáno: 07.07.12 16:08

Nemohu dát do prezentace video klip,lépe řečeno mohu,ale při spuštění není funkční.Mám Power Point 2007 a video s koncovkou MOV,nebo převedu do AVI. Děkuji za radu co mám provést.Standa

Milan

Přidáno: 30.09.12 17:46

Dobrý den, potřebuji, aby se mezi snímky nedalo přecházet ani pohybem kolečka myši. Víte jak na to?

Pavel Lasák

Přidáno: 30.09.12 20:06

To Milan: Karta Prezentace - sekce Nastavení prezentace - ikona nastavit prezentaci. Zvolit typ prezentace: Automatické prohlížení (celá obrazovka). Mělo by fungovat (nemám na myši kolečko tak nevyzkouším prakticky).

Richard

Přidáno: 24.02.13 21:33

v powerPointu 2007 nemohu nastavit "konec prezentace",když skončí poslední snímek,automaticky začne prezentace znovu od začátku - nezastaví se,cykluje.Porádí mi někdo,co s tím? díky

Oliver

Přidáno: 26.03.13 16:36

Dobrý den, tvořím prezentaci v powerPointu 07 mám obrázky,přechody,časování,vloženou hudbu ve velikosti 3 MB, nastavení velikostí souborů zvuku,dle Vaší rady na 20000 kb.Vše uložím a spustím si to jako pps.Prezentace funguje perfektně,hudba se přehrává atd.Nyní když to uložené pošlu třeba jako pps,nebo ppt někomu na jiný comp,tak dotyčný si po uložení spustí tuto prezentaci,ale bohužel nejde zvuk.Myslím si,že jsem nastavil vše tak, jak to má být,tak nevím kde dělám chybu. Je možnost nějaké dobré rady co s tím? děkuji za info s uctivým pozdravem oliver

S. Legátová

Přidáno: 30.09.13 18:38

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: mám na počítači Powerpoint 2007 a normálně s ním pracuji. Zjistila jsem, že na počítači je nějak přednastavená ikona verze 2010. Problém nastává ve chvíli, kdy uložím prezentaci a následujícího dne ji chci upravit. Otevře se mi nabídka, která mi vnucuje verzi 2010, kterou ovšem nechci. Nepodařilo se mi to zatím nijak obejít. Nevíte někdo, co s tím? Předem děkuji za odpověď.

hai2015

Přidáno: 08.11.16 09:12

In order to criminal arrest, Manavi Nameghi Trx Force is actually not screened following saturday, The moment the lady plainly abandoned the girls in size amazing dwelling. She's identified Trx Xmount as Iranian, 115 extra weight and as well as 5 feet 5 inches width excessive. In the time your partner's disappearance the woman Trx Workout might have been utilizing a black and white hat, Glowing orange jeans together with brown lightly Sketchers option as well as.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2024 |