Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » power-point » hudba » ukladani-souboru-s-hudbou

Power Point – ukládaní souboru s hudbou

Jak uložit 1MB hudební soubor do prezentace?Čtěte dále...

Úvod

Potřebujete uložit do prezentace velký obrázek, či na pozadí mít hudební doprovod, ale po přenesení Vám daná prezentace nehraje a nezobrazuji se velké obrázky? Čím to může být?

Proč ?

Power point má v základním nastavení uvedeno, že je možno přikládat soubory pouze do 100kB, takže pokud přiložíte do prezentace hudbu, na druhém počítači Vám nebud hrát. Jak z toho ven?

Možnost ukládaní hudby v Power Pointu 1

Přibalit si hudební soubor spolu s prezentací – možné to je ale velice nepraktické, při kopírování na to můžeme zapomenout. Takže lepší možnost.

Možnost ukládaní hudby v Power Pointu 2

power point nastaveni jak ulozit velký soubor

V menu Nástoje – Možnosti – v zobrazeném okně změníte položku: Propojit zvuky se soubory většímy než 1000kB či ještě více záleží, jak velký máte hudební doprovod. Po stisku OK, je připraveno. Můžete do stejného souboru naukládat i velké hudební soubory.

Nevýhoda – výsledný soubor zabere mnoho MB, proto pro jeho transport budete muset použit USB disk (na disketu se nevejde...).

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:52

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Ludmila

Přidáno: 24.11.11 10:39

Dobrý den, přečetla jsem mnoho příspěvků ohledně vložení zvuku do prezentace , protože i já nemohu pohnout se zvukovou prezentací a stále se mi to nedaří. Prezentaci mám vytvořenou, hudbu vloženou, ale při odeslání e-mailem zvuk není slyšet. Vše jsem udělala podle postupu (hudba ve formátu Wav,nastavení na 10000kb,)ale nefunguje to. Už si nevím rady. Mám verzi 2007. Možná, že něco přehlížím,poraďte prosím. Děkuji Ludmila

Jindra

Přidáno: 19.11.12 15:02

Dobrý den,koukám, že většina má problémy se zvukem na pozadí v PP 10 tak aby hrála od prvního snímku až na poslední.Popište prosím již ,,po lopatě jak na to".Předem díky. Jindra

Pavel Lasák

Přidáno: 19.11.12 17:01

To Jindra: PowerPoint 2010 (2007) Karta - Vložení > Zvuk > Zvuk ze souboru. Vyberte příslušný zvuk (hudbu). Zobrazí se dočasné karty. Na kartě Přehrávání vyberete/nastavte Začátek "Přehrát během několika snímků" tj. jak chcete zvuk v prezentaci spustit. Dále je potřeba označit skrýt během prezentace. (nebude vidět ikona reproduktoru při prezentaci) a zatrhnout "opakovat do ukončení uživatelem" a také zatrhnout "po přehrání převinout zpět", tj.

Jindra

Přidáno: 13.12.12 10:23

Moc děkuji Pavle.Už to hraje jak má.Pouze ta hudba *.waw zabere mnoho místa.Výše jste psal že,hudba ve *.wma a *.mp3 jde ve PP 2007.Jistě to platí i pro verzi 2010.Děkuji za dobré a přesné info.

Pavel Lasák

Přidáno: 13.12.12 15:58

To Jindra: Rádo se stalo.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |