Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » one-note » zaklady » one-note-uvod

OneNote

externí rozšíření mozku - jak hlása Microsoft :)

OneNote - Úvodní informace

Aplikace OneNote je prostředí pro práci nejen s Vašimi nápady. V jednoduchosti můžeme říci, že se jedná o poznámkový blok, který Vám pomůže si přehledně uspořádat informace. Microsoft prohlašuje, že tento produkt slouží jako externí rozšíření Vašeho mozku. Podle prvních testů vypadá, že s tímto programem budu pracovat dennodeně (až si jej s novým Pc pořídím)

OneNote - úvodní obrazovka

Pro koho je OneNote

pro každého - teda téměř pro každého

Aplikace OneNote je vhodným nástrojem, pokud potřebujete:

  • Přehledně uchovat důležité infomace - a posléze je rychle najít
  • Uspořádat informace - kter´jaksi nejdou zařadit do kalendáře, či odeslat emailem
  • Schomaždovat poznámky - ze schůzek, přednášek, referátu
  • Tvořit rešerše - nejen z webu
  • Komentovat své vlastní poznámky - vše si můžete přehledně okomentovat vlastními slovy
  • Spolupracovat - s přáteli, kolegy...

To že tato aplikace spolupracuje s dalšími programy od Microsoftu, jako je Word, Excel, MS Project, je zbytečné říkat.

Zaznamenávání nápadu v OneNote

Možnosti je několik klávesnice, mikrofon, video, tablet. Můžete tak schomažďovat téměř cokoli od textu, přes zvukové či obrazové záznamy.

Uspořádaní informací

Jak všicni víte informací je mnoho a jejich sběrem to nekončí, je potřeba tyto informace třídit. K tomu poskytuje OneNote mnoho funkcí. Můžete poznamky slučovat, rozdělovat, přetahovat jinam. Využít můžete nejen třídící funkce, ale i komfortní vyhledávání. Které je schopno hledat slova v obrázcích.

Jak začít s OneNote

Ovládaní a zpráva poznámek je velice intuitivní. kdo někdy něco již pracoval s Windows nebude mít problém se v této aplikaic oreentovat a sní žačít inned pracovat. K dipozici je po prvním spuštění nápověda, která objasní případne nesrovnalosti.

Označování

Jednotlivé položky v poznámkových blocích můžete označit jako Důležité nebo Úkol. Poté se dá rychle vytvořit přehled takto uznačených úkolů. Možnosti označování je taktéž nepřeberné množství. Záleží na každém co a jak použije./p>

Týmová spolupráce

Možná je také spolupráce celého týmu prostřednictvím sdíleného poznámkového bloku, který mohou všichni upravovat současně a zobrazovat i v situacích, kdy nejsou připojeni k síti.

Poznámka pod čarou

Jsem zvědav jak se tento produkt rozšíří a jaký bude o něj zájem. Osobně z prvních testů mám dobrý pocit.

Další informace o OneNote

Doporučuji oficiální stránky Microsoftuodkaz na jiný server. Pokud se mi podaří sehnat demoverzi tohoto produktu tak se o zkušenosti či další informace podělím.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:09

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře


Petr Vlček

Přidáno: 24.09.14 09:42

Dobrý den pane Lasáku, moc se mi líbí Vaše stránky (především o Excelu) a tak jsem pro radu dále zavítal zase sem. Mám nově oneNote 2013. Stejně jako vám se mi moc líbí a hned jsem si do něj začal dělat poznámky - skvělé. Po 14 dnech ale zjišťuji, že nějak vázne vyhledávání. Chci zobrazit VŠECHNY výskyty - mačkám ctrl+F; ctrl+E - napíšu, co chci hledat "shválit" a najde mi to jen něco. Když otevřu danou záložku, kde vím, že mám toto slovo, ihned se mi podbarví žlutě - ale stejně, v seznamu hledaných věcí. Setkal jste se s tím? Excelem bych našel postupně všechny výskyty... Díky moc

Terka

Přidáno: 17.02.15 21:14

Malá rada: Opravte si gramatické chyby, pak možná Váš web bude i přes slabší grafickou podobu působit profesionálněji a třeba mě přesvědčí, abych si na základě Vašich rad One Note pořídila.


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |