Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » office » office-2013 » cenova-politika-office-2013

Cenová politka - Office 2013

Aneb vypadá to na novinku - možnost placení za používání

Úvodem

S nástupem Office 365, kdy se za jeho používání platí měsíční poplatek, přišel Microsoft na to, že je lepší, když uživatelé peníze postupně platí, než když jednou za pár let zaplatí (tj. jednou si koupí MS Office a dál už nic). Znám několik firem, kde stále používají MS Office 1997 a přitom nejde o malé firmy.

Přitom politika měsíčního poplatku, který není tak velký, ale za 3 roky (doba po které přichází nová verze) více méně uživatel zaplatí stejnou částku, jakoby si produkt koupil jednorázově.

Uživatel má výhodu stále aktuální verze, kdy mu po čase dojde jen aktualizace na DVD, nebo se sama provede přes internet (podobně jako se stahují aktualizační balíčky do Windows).

Nová verze

Pokud zůstane v nové verzi vše co je v Preview verzi (tj. Hlavně MS Access), bude to další plus pro Microsoft a hlavně jeho uživatele.

Integrace do cloudu

Plně chápu přechod na měsíční platby, jelikož je integrace do cloudu, Microsoft může zjistit jak je která funkce využívaná a optimalizovat Office pro cílovou skupinu.

Závěrem

Jaká cenová politika se líbí Vám? Raději jedna platba a již je produkt Váš, nebo pravidelná platba (měsíčně), kdy se produkt neustále vylepšuje a máte tak přistup k novinkám.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:09

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Komentáře


Zbyněk

Přidáno: 12.02.13 08:02

Vážený pane, jsem dnes na této stránce poprvé. Docela mne, jako občasného uživatele MS Office zaujala. K Vaší otázce. Jde právě jen o to, že používám jednotlivé části sady MS Office jen nárazově. někdy i celý rok nic a pak třeba 3 měsíce něco zpracovávám. Zpravidla mi vyhovuje nějaký "setrvalý" stav. I tak musím při použití některých aplikací užívat především nápovědu. Od posledního užití uplyne zpravidla velmi dlouhá doba a změny mě spíše matou. Jsem pro to mít verzi, která mi vyhovuje a kterou mohu aplikovat s menším vypětím, než neustále inovovaný produkt. I když se to zdá v mém případě trochu nelogické, jsem zastáncem spíše skokového vývoje po x letech, než stálé průběžné změny. Uživatel by měl mít možnost pořídit si variantu dle svého uvážení. Pokud mu vyhovuje jednorázová investice do produktu v určité fázi vývoje a bude mu vyhovovat i za x let, pak by mu mělo být umožněno takto produkt používat. Nejsem z těch, kdo využijí více než zlomeček schopností jednotlivých aplikací, a pokud tento "zlomeček" dozná změny, pak jsem z toho trochu zmatený a orientace v nově upraveném prostředí je pak pro mne obtížnější. Je jen otázka, kolik je pravidelných zkušených uživatelů té, které aplikace a kolik je uživatelů spíše příležitostných i když dlouhodobých. Myslím, že i Vaše stránky by mohly nám "bloudícím" hodně pomoci v orientaci ve světě MS Office.


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |