Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » vba-triky » jak-excel-vytvori-word-dokument

Jak z Excel vytvořit Word dokument

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

Jak vytvářet a upravovat dokumenty ve Word z Excel. Když potřebujete vytvvořit z dat co máte již v Excelu a nechcete složitě kopírovat a šablona v Exce nepřichází v úvahu. Prostě je potřeba mít Word dokument.

Úvodem - Seznam kódu

Microsoft Excel logo

Pro přehlednost rozděleno na jednotlivé kapitoly:


První dokument

Dim objWord Dim objDoc Dim objSelection Set objWord = CreateObject("Word.Application") Set objDoc = objWord.Documents.Add objWord.Visible = True Set objSelection = objWord.Selection objSelection.TypeText ("http://JakNaExcel.cz je supper web. To ví i Word ;)")

Uložení do Word (*.doc)

Pro uložení použijeme:

objDoc.SaveAs ("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc")

Větší kód ;)

Dim objWord Dim objDoc Dim objSelection Set objWord = CreateObject("Word.Application") Set objDoc = objWord.Documents.Add objWord.Visible = True Set objSelection = objWord.Selection objSelection.TypeText ("http://JakNaExcel.cz je supper web. To ví i Word ;)") objDoc.SaveAs ("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc")

Smazat uložit zavřít

Pokud je potřeba před uložením smazat (potřeba kontrolovat, zda není otevřeno jiným uživatelem).

If Dir("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc") <> "" Then Kill "D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc" End If .SaveAs ("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc") .Close ' zavřít dokument objWord.Quit ' zavřít word

Upravit formát

Jak upravit formát textu, který chcete zapsat:

Set objSelection = objWord.Selection objSelection.Font.Bold = True objSelection.Font.Size = "22"

Závěrem

Postupem času přidám další kódy.


Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:07

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Migi

Přidáno: 26.03.16 10:26

Napad je to zajimavy, lez prakticke uziti osobne nevidim, lepsi napad je napr, kdyz mam vice grafu / tabulek v excelu a potrebuju to automaticke vygenerovat do PPTx, popr neco i jako objekt prilohy ;-)

Pavel Lasák

Přidáno: 26.03.16 18:02

To Migi: Využití to má. Generování wordovských dokumentů, kdy se dynamicky mění informace v textu a tyto změny má klient v excelovské tabulce. Tj. je potřeba upravit dokumenty (nahradit určitá slova jinými) těch dokumentu je cca 200 a změnových textů cca 150 a texty jsou v Excel. Přece to nebudu dělat ručně, na to jsem strašně líný.
Jinak děkuji za nápad o exportu do PowerPoint bych se také mohl zmínit, také jsem dělal.

Pavel Lasák

Přidáno: 27.03.16 20:24

Tak jsem sepsal i jak na PowerPoint využitím Excel a VBA. Jak vytvářet snímky v PowerPoint využitím Excel VBA.

Petr Pecháček

Přidáno: 06.04.16 00:10

Ad Word: V prozatimních ukázkách to opravdu valný smysl nemá. Uživatel musí vědět a) o možnosti Hromadné korespondence (je nejen pro dopisy) b) naučit se používat záložky. Jinak to má zatraceně velký význam tam, kde stojíme o štábní kulturu, stránkování, záhlaví atd., prostě plnění šablony daty z Excelu. V Excelu nikdy neuřídíte odstavce, číslování stránek a další věci.

Petr Pecháček

Přidáno: 06.04.16 00:25

Ad PowerPoint: Když jsem článek četl, říkal jsem si "k čemu", pak jsem se na chvíli zarazil, ale nakonec jsem to zavrhl. PowerPoint má mizerný model a podporu pod VBA a tvořit grafiku naslepo... Má smysl jen aktualizovat data, ale na to nepotřebujeme VBA, stačí jednorázově vytvořit v PowerPointu propojení na excelové zdroje. Pavel by udělal lépe, kdy se v daném směru věnoval propojení a tahání dat z Outlooku (což udělám i já u sebe :-))

Pavel Lasák

Přidáno: 29.04.16 20:09

To Pert Pecháček: Někdy je potřeba něco "přesypat" do PowerPoint (nebudu sdělovat přesné použití). Prostě v daném provedení to mělo smysl. Jinak děkuji za napsání článku o tahání dat z Outlooku (osobně Outlook nemám moc rád, ale třeba někdy také něco sepíšů, ale zatím jsem neměl potřebu).Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |