Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » financni-poradce » ms-excel-jak-vyuzit-ve-financich

Úvod do financí - Jak využít Excel

Videokurzy Excel

Ve spolupráci se SEDUO jsem vytvořil několik videokurzů:

Máte málo peněz?
Rádi sponzorujete banky a pojišťovny?

Proč je nutná trocha teorie?

Na školách není zaveden předmět finanční gramotnost. Lidé nerozumí financím, neradi počítají. Nelogicky se zadlužují. Když mají problémy s financemi neví jak na to. Řešit to začinají až jim začne hrozit exekutor. Což je pozdě.

Toho využily různé „poradenské firmy“ a začínají „zdarma“ radit lidem s financemi. Mnohdy jsou ale jejich rady ovlivněny vidinou tučné provize od bankovní instituce než opravdovou snahou pomoci klientovi. A to nemluvím o lichvářích (jak jinak nazvat úrok u půjčky 123% pa.), kteří nabízejí výhodné půjčky, bez prokazování přijmu.

A přitom stačí málo, trocha teorie o financích, stažení pár informací z internetu, sčítaní, odčítaní násobení a dělení. Tímto se můžete vyvarovat mnoha problému a komplikací v budoucnu. A mnohdy mnoho ušetřit.

Pokud se použijete počítač (ten máte doma, když čtete tento článek) můžete si práci zjednodušit. Za použití MS Excel, nebo OpenOffice.

CO Vám to přinese?

Ušetříte si vlastní peníze.

  • Zisky - (banky nejsou to charitativní organizace). Stačí přijít do banky a podívat se jak vypadají. Vše září novotou, čistotou. Z čeho myslíte, že své nákladné vybavení banky platí?
  • Nebudete platit zbytečně – proč platit zbytečně? Pokud Vám to nevadí, klidně se ozvěte, pošlu Vám své číslo účtu :)

Co Vás to bude stát?

malinko času a počítaní

Jen trochu Vašeho času a malinko počítaní. Což v porovnání s tím co můžete ušetřit je zanedbatelné.

Praktický příklad

Z vlastní zkušenosti, pouhou kalkulaci v MS Excelu jsem si zlevnil poplatky hypotéky o 280.000,-Kč (cca 1200,- Kč/měsíčně) . Proč tyto peníze odvádět bance, když si je můžete užít vy?

Další úspora u snahy o nevhodné nastavené cílové částky u stavebního spoření. Rádoby poradce to na mě zkoušel, neuspěl. Opět měl větší zájem na provizi, než mi pomoci. Ušetřených 3.500 Kč na poplatku.

Podobných drobností je hodně a přitom stačí tak málo trochu upravit platby a nenechat se ukecat na nevýhodné smlouvy. Prostě trochu počítat.

Co s ušetřenými penězi už radit nemusím :)

V dalších článcích

Excelovské soubory ke stažení...

V dalších připravovaných článcích vysvětlím jak si vše můžete spočítat sami, včetně Excelovských souboru, kde si má tvrzení můžete ověřit sami.

Ráda závěrem

Nikomu nevěřit - (ani mně) - vše si ověřte z několika nezávislých zdrojů.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 10:56

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře zatím nejsou

Můžete být prvními co zanechají smysluplný komentář.Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |