Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » access » formulare » formulare-uvod

Access formuláře

aneb pohodlnější obsluha dat...

Proč formuláře v Accessu?

Usnadní nám život a spřehlední zadavání dat do Vaší tabulky. Případně do Vašich tabulek, až budeme mít rozsáhlejší aplikace.

Formulář podle průvodce

Nejjednodužší je začít tvorbou formuláře pomocí průvodce. Access je k tomu dobře vybaven. Po několika kliknutích myší již můžeme mít hotový formulář. Je pravda, že asi úplně nebude odpovídat vašim představám, ale to se dá jednodužše změnit. Hotový formulář si můžete posléze upravit k obrazu svému.

Průvodce příklad

Access formuláře: vyběr

Opět vyjdeme z tabulky jejíž tvorbu jsem popsal v článku access tvorba tabulek a vybereme v Objektech Formulář a Vytvořit formulář pomocí průvodce toto je nejjednodužší a nejrychlejší způsob. Vřele doporučuji, další úpravy již není problém posléze dotvořit.


Průvodce 1/4

Access formuláře: rozložení

V první části původce jsme dotázani z které tabulky (či dotazu) budeme chtít vytvořit formulář. V počátku zvolíme naši tabulku zaměstanci. Můžeme vyzkoušet dat do formuláře i dotazy. Jak na to popíšu v některém z dalších článků...


Průvodce 2/4

Access formuláře: pruvodce

Rozložení formuláře. Zde určíme jak se nám má budoucí formulář rozložit na sloupce, tabulku... Pro náš příklad si vybereme sloupce.


Průvodce 3/4

Access formuláře: pruvodce

Použití stylu. Toto je slabota Microsoftu a všechny styly vapadají děsně. Jediný použitelný styl je standartní, proto si ho vybereme. Má-li někdo jiný vkus může si vybrat jiný z nabízených.


Průvodce 4/4

Access formuláře: pruvodce

V posledním okně pruvodce si jen nazveme jak se má formulář jmenovat. Protože se jedná o zaměstance můžeme jej pojmenovat zaměstnanci. A již si můžeme náš formulář zobrazit. Případně hndle přejít k úpravám. Nejprve se jej zobrazíme.


Formulář hotov

Access formuláře: pruvodce

Takhle vypadá hotový formulář, pokud budeme mít zájem můžeme si jej dále upravovat. Stačí použít volbu Úpravy a již můžeme měnit jendak rozložení polí, ubírat ři přidávat pole a mnoho dalšího


Formuláře a co dál?

Konstukcí a upravám formuláře bude věnován speciální článek, přeci jen to je velice užitečná funkce Accessu tak proč se o tom nerozepsat... stejně jako o dalších vychytávkách jako visual Basic, makroprogramování atd...

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:08

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

" ; echo "google_adtest=\"on\"; " ; echo "" ; echo "TEST REKLAMNIHO SYSTEMU" ; } else { echo "" ; } ?>

Komentáře


pepajz

Přidáno: 27.05.10 16:26

dobrý

MOC

mi to to dalo. fakt diky

Pavel Lasák

Přidáno: 15.11.10 20:07

To pepajz: Jsem rád, že jsem mohl pomoci.

Lamistax

Přidáno: 05.06.12 12:04

Za tohl moc děkuju! Myslím, že budu schopná napsat test!

Pavel Lasák

Přidáno: 05.06.12 16:33

To Lamistax: Držím palce k testu

Ivan

Přidáno: 28.06.12 12:19

Jak se dá nastavit aby se po otevření formulůáře kurzor objevil v poli kde já určím? Díky

Pavel Lasák

Přidáno: 28.06.12 16:21

To Ivan: TextBox2.SetFocus

Jarda

Přidáno: 03.03.15 12:09

Dobrý den. Formuláře dobrá, ale nepotřebuju pracovat rovnou s ostrými daty. Jakým způsobem místo polí z tabulek ve formuláři pracovat s paměťovými proměnnými? V zápalu práce usnu, praštím do klávesnice a bez varování si přepíšu data nesmyslama z klávesnice v aktuálním poli. Proto bych radši volil při změně dat potvrzení uložit/storno Foxpro mělo způsob práce naprosto vymakaný. Děkuji za informace." ; echo "google_adtest=\"on\"; " ; echo "" ; echo "TEST REKLAMNIHO SYSTEMU" ; } else { echo "" ; } ?>Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |