Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky
     

Jste zde: Úvodní stránka » access » formulare » access-2010-automaticky-formular

Automatický formulář v MS Access 2010

zadávejte data pohodlně a přehledně

Úvod do formulářů

Jak jsem již psal, formulář je dalším z objektů databáze. Formulář víceméně nepotřebujete. Data můžete přímo zadávat do tabulek. Jejich zadávání, ale vyžaduje velkou pozornost a může dojít k přehození řádku. Navíc se mi jeví zadávání dat do tabulky hodně nepohodlné a nepřehledné. Proto doporučuji vytvořit formulář, který bude sloužit pro přehledné zapisování i zobrazování dat.

Formulář lze vytvořit:

  • Automaticky – proberu v tomto článku
  • Návrhové zobrazení
  • Pomocí průvodce
  • Prázdný formulář

Výhody formuláře

Pokud si stále myslíte, že údaje můžete doplňovat jen do tabulky tak formuláře (mimo jiné) umožňují:

  • v jednom formuláři mohou být data z několika tabulek
  • zadávací políčka mohou být graficky rozčleněná - takže zapisování bude přehlednější

Začneme tedy automatickým formulářem a tabulkou, kterou jsme si vytvořily v předchozím článku.

Automatický formulář

Nejjednodušší cesta, začneme tím jednoduchým.

Předpokládám že máte vytvořenou databázi DVD-seznam a vybereme si tabulku seznam DVD ke kterému vytvoříme formulář. Pokud ne vytvořte tabulku o položkách (jméno DVD, žánr, rok výroby, typ).

Vybereme tabulku seznam DVD

Na kartě Vytvořit vybereme Formulář.

Access 2010 - formuláře

Automaticky se nám vytvoří formulář (názvem je shodný s názvem tabulky).

Access 2010 - formuláře

Hotový formulář můžeme uložit pod požadovaným názvem Seznam-DVD.

Access 2010 - formuláře

A je hotovo

Závěr

Takže již umíme vytvořit automatický formulář a v dalších článcích probereme další způsoby tvorby formulářů a úpravy již hotových formulářů.

Článek byl aktualizován: 19.09.2020 11:08

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák - autor webu

Pavel Lasák

Microsoft Office (Word, Excel, Google tabulky, PowerPoint) se věnuji od roku 2000 (od 2004 na této doméně) - V roce 2017 jsem od Microsoft získal prestižní ocenění MVP (zatím jsem jediný z ČR v kategorií Excel). Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici i on-line ve videích pro SEDUO. Ve firmách školím a konzultuji, učím na MUNI. Tento web již tvořím přes 15 let. Zdarma je zde přes 1.000 návodu, tipů a triků, včetně přes 250 různých šablon, sešitů.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil


Komentáře


Honza

Přidáno: 14.01.11 17:24

Bude pokračování?

Pavel Lasák

Přidáno: 15.01.11 21:02

To Honza: Bude.

Maroslav

Přidáno: 15.02.11 08:35

To Pavel L.: Mám prosbu, jakým příkazem v makru aktualizuji formulář? Problém je ale v tom, že potřebuji z jednoho podformuláře zaktualizovat druhý podformulář. Děkuji

Pavel Lasák

Přidáno: 15.02.11 18:25

To Maroslav: Můžete mi ukázku zaslat na email? Příkazy DoCmd.GoToControl "podformular" DoCmd.RunCommand acCmdRefresh ??? Chce to vyzkoušet přímo na databázi.

Noro

Přidáno: 06.03.11 14:34

Zdarvim mam otazku ako nastavit formular aby sa pri otvoreni Accessu 2007 automaticky spustil?? dakujem za odpoved! :)

Pavel Lasák

Přidáno: 06.03.11 19:46


To Noro:

Access 2007: Tlačítko Office / Možnosti programu Access / Aktuální databáze / skupina Možnosti aplikace / rozbalovací volba "Zobrazit formulář"

Access 2010: Karta Soubor - Možnosti / Aktuální databáze / skupina Možnosti aplikace / rozbalovací volba "Zobrazit formulář"

Pro Access 2003 tuším je to v menu Nástroje,submenu Po spuštění...

Noro

Přidáno: 07.03.11 16:42

Jo uz to mam diky...a mal by som este nejaku otazku ako nastavit tlacitko vo VBA , ze po kliknuti nan sa vymaze oznaceny zaznam u urcitej tabulky ako to nastavit diky za radu :)

Noro

Přidáno: 07.03.11 17:17

A este dve male veci ak by si mal cas ... 1.ako nastavit ked mam dva formulare otvorene ze jednym otvorym druhy ako nastavit prepinanie medzi nimi...alebo viacerymi formularmi! 2.ako spravit porovnavanie hodnotu list boxu ...ked v list boxe mam na vyber 3 moznosti vyberem napriklad meno ADMIN a chcem nastavit proceduru ak sa obsah list boxu cize retazec ADMIN = retazcu ADMIN tak sa mi otvory nejaky formular...ako nastavit tuto podmienku ide mi hlavne o to porovnavanie diky moc budem rad ked mi s timto pomozes :))

Markéta

Přidáno: 06.10.11 18:25

Ahoj, Především chci moc poděkovat jelikož mi tyto stránky moc pomohli k vytváření databáze. Mám jen jednu malou otázečku. Mám tabulku zákzníků na kteou potřebuji udělat formulář a pak mám databázi výrobků u kterých mám dva sloupčky a to ID výrobků a SN. ID výrobků je totožné s ID Výrobků v tabulce zákaznici. Do formuláře potřebuji dostat ID výrobků které budu ručne zapisovat a SN, které by se mi mělo oběvit v případě že ID výrobku existuje. Je to jen pro kontrolu. Pro mě dost důležitá kontrola. Prosím poraďt mi už jsem zkusila ledascos. Mnorát děkui za případnou odpověď :o) Přeji moc krásný den

Roman

Přidáno: 07.11.11 04:02

Dobrý den. Chtěl bych si sestavit naceňování výrobků. Přemýšlím, zda lepší Excel nebo Access. Pokud v Accessu vytvořím Formulář a Tabulky, pak případný další uživatel bude muset znát Access. A bude ho i potřebovat na své PC. V excelu to snad lze také udělat. Tady bych musel dokázat udělat propojení mezi listy v jednom sešitu. Uvažuji tak, že v každém listu bude tabulka hodnot, kde v dalším sloupci budou parametry té hodnoty. Tedy - 1.list bude celkový výpočet. 2. a další list bude obsazen tabulkami (např. seznam položek ve skladu, cena za metr L-profilu který je v tom skladu,...). Co by jste mi doporučil ? Pakliže bych to dělal v excelu - jak se odkazovat mezi listy? Děkuji S pozdravem Roman Makrlík ---------------------------- roman.makrlik@seznam.cz

Pavel Lasák

Přidáno: 07.11.11 15:50

To Markéta: SN přes podmínku. Pokud existuje ID vyplň.

Pavel Lasák

Přidáno: 07.11.11 15:52

To Roman: co od aplikace očekávate, jaké budou vstupy, jaké výstupy? Kolik osob bude s aplikaci (excel) pracovat? Jaké mají vzdělání (tj. pokročilá znalost excelu, nebo začátečnici)? Můžete použít interní webserver? Pohom by šel tenhle problem řešit přes Apache PHP a MySQL. Odkazování v MS Excelu není problém. Hoddně věcí se dá vyřešit přes VBA.

Tomáš

Přidáno: 19.01.12 14:11

Dobrý den, mám v ACCESSu 2 tabulky ( zakázky a reklamace ) které mají mimo ostatní společná 4 pole - č. zakázky, zákazníka, typ dílu a defekt ). V tabulce reklamace mám pole číslo zakázky jako seznam, jehož zdroj je pole číslo zakázky v tabulce zakázky. Dá se v Accessu nastavit, aby mi při vybrání čísla zakázky v reklamacích automaticky doplnil ze zakázek ostatní 3 pole ( zákazník, typ dílu a defekt) z tabulky zakázky ?

LoLa

Přidáno: 17.04.13 22:02

pre Tomáš Už je zrejme po funuse, ale možno to niekomu pomôže. Ja som riešil podobný problém vo formulároch. 1/ fornulár kde je č.zákazky 2/ dotaz ktorý vyberie konkrétne č.zákazky a potrebné polia (kritérium č.zákazky : formuláre, názov form, názov pola č-zákazky) 3/ podformulár, ktorý načíta tento dotaz 4/ textové pole vo formulári, ktoré načíta údaj z podformulára (formuláre, názov podform, názov pola )Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Reklama


TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2021 |