Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Nový videokurz na Seduo: Excel pro začátečníky

     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » vba-triky » jak-excel-vytvori-word-dokument

Jak z Excel vytvořit Word dokument


Jak vytvářet a upravovat dokumenty ve Word z Excel. Když potřebujete vytvvořit z dat co máte již v Excelu a nechcete složitě kopírovat a šablona v Exce nepřichází v úvahu. Prostě je potřeba mít Word dokument.

Úvodem - Seznam kódu

Microsoft Excel logo

Pro přehlednost rozděleno na jednotlivé kapitoly:


První dokument

Dim objWord Dim objDoc Dim objSelection Set objWord = CreateObject("Word.Application") Set objDoc = objWord.Documents.Add objWord.Visible = True Set objSelection = objWord.Selection objSelection.TypeText ("http://JakNaExcel.cz je supper web. To ví i Word ;)")

Uložení do Word (*.doc)

Pro uložení použijeme:

objDoc.SaveAs ("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc")

Větší kód ;)

Dim objWord Dim objDoc Dim objSelection Set objWord = CreateObject("Word.Application") Set objDoc = objWord.Documents.Add objWord.Visible = True Set objSelection = objWord.Selection objSelection.TypeText ("http://JakNaExcel.cz je supper web. To ví i Word ;)") objDoc.SaveAs ("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc")

Smazat uložit zavřít

Pokud je potřeba před uložením smazat (potřeba kontrolovat, zda není otevřeno jiným uživatelem).

If Dir("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc") <> "" Then Kill "D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc" End If .SaveAs ("D:\test\PrvniUlozenyDokumentWord.doc") .Close ' zavřít dokument objWord.Quit ' zavřít word

Upravit formát

Jak upravit formát textu, který chcete zapsat:

Set objSelection = objWord.Selection objSelection.Font.Bold = True objSelection.Font.Size = "22"

Závěrem

Postupem času přidám další kódy.


Článek byl aktualizován: 26.03.2016 09:59

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák

Pavel Lasák - autor webu

Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) se věnuji od roku 2006. Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici na různých školeních a konzultacích, ale také na tomto webu. K dispozici na tomto webu je mnoho návodu, tipů a triků včetně desítek různých šablon.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Doporučte tento článek přátelům

Pokud vám článek pomohl, případně si myslíte, že může pomoci i někomu dalšímu, budu rád když jej sdílením doporučíte přátelům - děkuji:Komentáře


Migi

Přidáno: 26.03.16 10:26

Napad je to zajimavy, lez prakticke uziti osobne nevidim, lepsi napad je napr, kdyz mam vice grafu / tabulek v excelu a potrebuju to automaticke vygenerovat do PPTx, popr neco i jako objekt prilohy ;-)

Pavel Lasák

Přidáno: 26.03.16 18:02

To Migi: Využití to má. Generování wordovských dokumentů, kdy se dynamicky mění informace v textu a tyto změny má klient v excelovské tabulce. Tj. je potřeba upravit dokumenty (nahradit určitá slova jinými) těch dokumentu je cca 200 a změnových textů cca 150 a texty jsou v Excel. Přece to nebudu dělat ručně, na to jsem strašně líný.
Jinak děkuji za nápad o exportu do PowerPoint bych se také mohl zmínit, také jsem dělal.

Pavel Lasák

Přidáno: 27.03.16 20:24

Tak jsem sepsal i jak na PowerPoint využitím Excel a VBA. Jak vytvářet snímky v PowerPoint využitím Excel VBA.

Petr Pecháček

Přidáno: 06.04.16 00:10

Ad Word: V prozatimních ukázkách to opravdu valný smysl nemá. Uživatel musí vědět a) o možnosti Hromadné korespondence (je nejen pro dopisy) b) naučit se používat záložky. Jinak to má zatraceně velký význam tam, kde stojíme o štábní kulturu, stránkování, záhlaví atd., prostě plnění šablony daty z Excelu. V Excelu nikdy neuřídíte odstavce, číslování stránek a další věci.

Petr Pecháček

Přidáno: 06.04.16 00:25

Ad PowerPoint: Když jsem článek četl, říkal jsem si "k čemu", pak jsem se na chvíli zarazil, ale nakonec jsem to zavrhl. PowerPoint má mizerný model a podporu pod VBA a tvořit grafiku naslepo... Má smysl jen aktualizovat data, ale na to nepotřebujeme VBA, stačí jednorázově vytvořit v PowerPointu propojení na excelové zdroje. Pavel by udělal lépe, kdy se v daném směru věnoval propojení a tahání dat z Outlooku (což udělám i já u sebe :-))

Pavel Lasák

Přidáno: 29.04.16 20:09

To Pert Pecháček: Někdy je potřeba něco "přesypat" do PowerPoint (nebudu sdělovat přesné použití). Prostě v daném provedení to mělo smysl. Jinak děkuji za napsání článku o tahání dat z Outlooku (osobně Outlook nemám moc rád, ale třeba někdy také něco sepíšů, ale zatím jsem neměl potřebu).


Přidání nového komentáře

Poznámka: Z časových důvodu není v mých sílách zodpovědět všechny dotazy. Děkuji za pochopení.
(vlož číslo padesátpět)

Z bezpečnostních důvodu dočasně nemůžete použít HTML značky, kromě <code> a </code> (pro vkládání VBA kódu). Děkuji za pochopení.
Děkuji, za Vaše komentáře.

Za obsah komentářů neodpovídám, jelikož jsou komentáře publikovány ihned po jejich napsání čtenářem. Toto nemohu nijak ovlivnit. Přesto si vyhrazuji možnost jakýkoli neslušný komentář smazat bez udání důvodu. V komentářích si tykáme. ;-)


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články


Newsletter

Přihlaste se odběru novinek a získejte:
Ebook zdarma -
10 kroků ke zvládnutí (Word, Excel, PowerPoint)
Šipka Kniha 3D Více o ebooku ...

TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2016 | 1604

Tento web zatím neprošel jazykovou korekturou. Beta verze redakčního systému.