Přeskočit navigaci | Přeskočit na novinky

Videokurzy na Seduo: Excel pro začátečníky (přes 13.000 studujících) nebo kompletní kurz Excel (6 hodin - 160 videí).

     

Jste zde: Úvodní stránka » excel » funkce » funkce-excel-cislo-na-text

Číslo na text - Funkce prakticky


Jak v MS Excelu převést číslo na text? Vcelku jednoduše.

Proč převádět číslo na text?

Praktické uplatňění najde tato funkce například ve složenkách, fakturách, platebních příkazech. Prostě kde potřebujete vyplnit slovně číslenou hodnotu.

Vyplňujete-li jednu složenku můžete takto učinit ručně (a rychleji). Pokud musíte takovýchto složenek vyplnit denně stovky, můžete si ušetřit práci a nechat excel ať tento text vyplní automaticky. Číslo na text - Funkce prakticky

Jak na to?

Jelikož v MS Excelu není (zatím) na tohle přímo funkce musíte vhodně zkloubit několik funkcí dohromady (textových a logických).

  • SVYHLEDAT
  • KDYŽ
  • DÉLKA
  • CONCATENATE

Teoreticky by šlo použít jen jednu funkci SVYHLEDAT a dlouhý seznam, ale kdo by tento seznam psal?

Výsledek

Než složitě popisovat jednotlivé fuknce přikládám hotové řešení. Převod čísla na text soubor ve formátu *.xls. Ukázkový příklad funguje od 1 do 9999 (požadavek byl na čísla od 50 do 5000). Klidně si jej můžete tento příklad doplnit až do několika miliard.

Poznámka

Neříkám, že navržené řešení je nejoptimálnější. Důležité bylo rychle vytvořit funkční převod čísla na text což se povedlo.

Článek byl aktualizován: 01.11.2014 09:35

Odměna

Ušetřil vám tento web čas, peníze? Pomohl vyřešit problém? Jste ochotni poskytnout symbolickou odměnu na další rozvoj? Vybrte si formu odměny, která vám vyhovuje.


Pavel Lasák

Pavel Lasák - autor webu

Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) se věnuji od roku 2006. Své vědomosti a zkušenosti dávám k dispozici na různých školeních a konzultacích, ale také na tomto webu. K dispozici na tomto webu je mnoho návodu, tipů a triků včetně desítek různých šablon.

   Pavel Lasák LinkedIn Profil    Pavel Lasák Google+ Profil    Pavel Lasák facebook Profil    Pavel Lasák twitter Profil

Doporučte tento článek přátelům

Pokud vám článek pomohl, případně si myslíte, že může pomoci i někomu dalšímu, budu rád když jej sdílením doporučíte přátelům - děkuji:Komentáře


Radek Kulendík

Přidáno: 24.07.11 13:46

Čau Pavle. Tak se tu dívám na Tvoje nádherné stránky stvořené na théma "MS Office snadno a rychle". JSou tu uvedeny některé zajímavé postřehy/náměty pro zjednodušení práce v Excelu. Zrovna tu zkouším tento "překladač" čísel a ono to neumí 21,22,23,....56,99,101,221,atd. Na List 2/buňky E27:E30/CONCATENATE(......;G24). Má být D24. Jinak je to super. Tak už se těším na další články.........R.K.

Pavel Lasák

Přidáno: 26.07.11 18:47

To Radek: Díky za upozornění (soubor upraven). To je to vykopírovávání z funkční aplikace :(. Další články až po prázdninách... Pavel

Tomáš

Přidáno: 04.06.12 10:14

koukal jsem na to a už při náhledu to vypíše "jednosto" místo napsaných 101. Chtělo by to opravit, jinak je to aktuálně nepoužitelné.

Pavel Lasák

Přidáno: 04.06.12 18:24

To Tomáš: Díky upraveno.

George

Přidáno: 06.05.15 15:14

Dobrý den, potýkám se s problémem u EXCEL2010 s datumy. Uložím datum do listu a již s ním nemohu dál pracovat. Jedná se o datum formátu DD.MM.YYYY. V americké konfiguraci není problém. Když dám celý sloupek - formát dat - číslo tak se většina datumů nezmění. Ale když na něj kliknu, jako pro editaci a opustím buňku, tak se překlopí na číslo. Všechny pokusy o automatické překlopení (např Xcell=xcell) selhaly. Nenapadá Vás jak to převést? V EXCEL 07 je to bez problémů. Dík za každou radu. Jirka

rmpartner.cz

Přidáno: 23.02.16 15:50

Jen chyba v textu v zeleném okně odměna, VYBRTE chybí E Potřebuju to trochu jinak potřebuju všude kde je ve sloupci číslo 1 mít místo toho nebo v dalším sloupci se vytvoří text benzínové. Kde je 2 tak elektrické, 3, akumulátorové, 4 naftové atd.


Excel


Sdílejte

Pomohl Vám návod?
Sdílejte na Facebooku, G+
LinkedIn...

Nové články

25.03.2017:
ROUNDUP, ROUNDDOWN - zaokrouhlování

07.04.2017:
Řazení Excel - bug - problém

09.04.2017:
Podmínkové funkce Excel - bug - problém


Newsletter

Přihlaste se odběru novinek a získejte:
Ebook zdarma -
10 kroků ke zvládnutí (Word, Excel, PowerPoint)
Šipka Kniha 3D Více o ebooku ...

TOPlist Licence Creative Commons webarchiv rss XML

Stránky o MS Office (Excel) produktu společnosti Microsoft. Neslouží jako technická podpora.
| Email na autora: pavel.lasak@gmail.com | Copyright © : Pavel Lasák 2004 - 2017 | 21487

Tento web zatím neprošel jazykovou korekturou. Beta verze redakčního systému.